Останні новини

Останні новини

Звільнення Зміїного «відкрило» гирло Бистре для суден з агропродукцією

Звільнення Зміїного «відкрило» гирло Бистре для суден з агропродукцією

У зв’язку зі звільненням від російських військ острова Зміїний гирло Бистре доступне для суден, що перевозять агропродукцію. Про це Міністерство інфраструктури України повідомило у Фейсбуці.

“Враховуючи звільнення від російських військ острова Зміїний та скупчення великої кількості суден в очікуванні проходження каналом Суліна, можливо використання каналу гирла Бистре суднового ходу р.Дунай-Чорне море для заходу/виходу суден, що перевозять агропродукцію”,- йдеться у повідомленні.

За додатковою інформацією потрібно звертатися до Державного підприємства “Адміністрація морських портів України”.

Про перший вдалий прохід каналом повідомив Віце-презідент МПУ та директор компанії «Краншип» Іван Ніякий.

9 липня два баржо-буксирні склади компанії «Краншип» успішно перейшли з рейду Суліни до портопункту Кілія через гирло Бистре. Операцію було проведено спільними зусиллями Мінінфраструктури, АМПУ та ТОВ «Краншип»”, — написав Ніякий у Facebook.

З 10 липня гирло Бистре працюватиме на прохід суден, що перевозять агропродукцію.

Наприкінці червня російські окупаційні війська вивезли залишки гарнізону з захопленого ними у лютому острова Зміїний в Чорному морі. Це стало наслідком активної фази військової операції ЗСУ. На початку липня український контроль над островом остаточно відновлено, на ньому встановлено прапор України.

Острів Зміїний у Чорному морі належить Україні та визначає її територіальні води. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Під час повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому острів було окуповано.

Глибоководний судновий хід (ГСХ) «Дунай—Чорне море» через Кілійське та Старостамбульське (Бистре) гирла у дельті Дунаю є підхідним каналом для морських та річкових суден до портів та терміналів річки Дунай. Режим руху суден — односторонній, цілорічний, максимальна швидкість суден — 10 вузлів. Загальна протяжність ГСХ становить 172,2 км, у тому числі морський підхідний канал довжиною 3,4 км і руслова частина — 168,8 км.

Поділитися...