Останні новини

Останні новини

Звернення Морської палати України до Президента України щодо незаконного утримання капітана судна «Avant Garde» у Шрі Ланці

Звернення Морської палати України до Президента України щодо незаконного утримання капітана судна «Avant Garde» у Шрі Ланці

Морська Палата України звернулася до Президента України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо незаконного утримання громадянина України – капітана судна «Avant Garde» Гаврилова Геннадія Івановича, який останні 4 роки перебуває під слідством у Шрі Ланці без представлення жодних звинувачень.

Український громадянин Геннадій Гаврилов – капітан ланкійського судна “Avant Garde”, був затриманий поліцією Шрі Ланки 06.10.2015 та підозрюється судом м. Галлє з 24.06.2016 у нелегальному ввезенні зброї та набоїв на територію Шрі Ланки.

Згідно з інформацією від Посольства України в Індії, до компетенції якого входить також і Шрі Ланка, Г. Гаврилов працював за офіційним контрактом з компанією «Sri Lanka Shipping Company Limited» в якості капітана ланкійського судна, що забезпечувало антипіратську безпеку судноплавства в Індійському океані за програмою «Сімаршал». На момент затримання поліцією судно “Avant Garde” мало всі необхідні документи й дозволи від Міністерства оборони Шрі Ланки на свою діяльність, в тому числі на транспортування і зберігання зброї для «сімаршалів» за контрактом з державною ланкійською компанією “Rakna Arakshaka Lanka Ltd”. Слід зазначити, що на момент затримання на судні знаходився офіційний представник Міністерства оборони Шрі Ланки.

Пропри це, з часу затримання поліцією та вручення підозри українському громадянину Г. Гаврилову по цей час – понад 4 роки – не представлено жодного офіційного звинувачення. Г. Гаврилов змушений перебувати у Шрі Ланці на умовах звільнення під заставу з квітня 2017 року попри численні офіційні звернення української сторони та проведені зустрічі, як на найвищому рівні, так і на оперативному. За час перебування під слідством погіршився стан здоров’я Г. Гаврилова. Безліч судових засідань і слухань постійно переносяться і розгляд справи до цього часу не представляє перспективи бути завершеним.

Громадянин України Геннадій Гаврилов брав участь у діяльності ланкійської державної компанії, яка була спрямована проти піратських нападів на торгові судна. Його професійна діяльність, як капітана судна, здійснювалася на законних підставах без жодних злочинних дій і загроз по відношенню до ланкійської і міжнародної громадської безпеки, але разом з тим він потерпає наразі від безпідставного затягування судового процесу та упередженого слідства у Шрі Ланці.

МПУ вважає 4 роки занадто тривалим терміном задля проведення слідчих формальностей та остаточного винесення рішення, тим більше, що ці 4 роки – частина життя нашого громадянина в умовах обмеження його громадянських прав та звертається до Вас, пане Президенте, за захистом українського громадянина та закликає долучити всі можливі ресурси для повернення капітана Гаврилова в Україну.

З листами МПУ можна ознайомитись: Лист до Презідента України; Лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Поділитися...