Останні новини

Останні новини

Зупинення ліквідації ІПДМ оскаржене у Верховному суді

Зупинення ліквідації ІПДМ оскаржене у Верховному суді

Держава в особі Кабінету міністрів звернулася до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення судів нижчих інстанцій про призупинення ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ) і передачі її функцій Державній службі морського і річкового транспорту (Морській адміністрації).

Як випливає з матеріалів справи №640/31875/20, скарга на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 23 грудня 2020 року і постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 9 березня 2021 року надійшла до суду касаційної інстанції в середині квітня.

«Касаційну скаргу подано з підстав, передбачених пунктом 4 частини четвертої статті 328 КАС України, а саме: предметом касаційного оскарження є ухвала суду першої інстанції про забезпечення позову та прийнята за наслідками її перегляду в апеляційному порядку постанова суду апеляційної інстанції; підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права», – зазначено в матеріалах справи.

Ознайомившись із касаційною скаргою, Верховний суд дійшов висновку, що вона відповідає вимогам статті 330 КАС України, і підстав для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті касаційного провадження відсутні. У зв’язку з цим, 27 квітня видано постанову суду про відкриття касаційного провадження.

Відзначається також, що постановою Верховного суду від 14 квітня 2021 року відкрито касаційне провадження за скаргою Міністерства інфраструктури на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 23 грудня 2020 року і постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 9 березня 2021 року. У зв’язку з тим, що ці касаційні скарги подані на рішення, винесені по одній і тій же справі, провадження за цими касаційними скаргами вирішено об’єднати в одне.

Раніше Шостий апеляційний суд Києва залишив в силі винесене в грудні 2020 року Окружним адміністративним судом рішення про припинення ліквідації ІПДМ і передачі її функцій Морській адміністрації. Рішення було винесено в якості забезпечення позову члена державної кваліфікаційної комісії (ДКК), капітана далекого плавання Миколи Мовчана до Кабінету міністрів і Міністерства інфраструктури.

У серпні 2020 року Міністерство інфраструктури запустило процес ліквідації ІПДМ та її представництв. З 22 листопада функції ІПДМ передані Морській адміністрації.

Поділитися...