Останні новини

Останні новини

Зону високого ризику в Гвінейській затоці розширено на південь і схід

Зону високого ризику в Гвінейській затоці розширено на південь і схід

У зв’язку зі збільшенням числа випадків викрадення у Гвінейській затоці моряків з метою отримання викупу, Об’єднаний військовий комітет (JWC) розширив зону високого ризику в регіоні Західної Африки на південь і схід.

Попередні зміни в цьому регіоні вносилися в 2013 році: тоді небезпечна ділянка була обмежена ексклюзивними економічними зонами Того, Беніну та Нігерії на північ від 3° ПнШ. Зараз межі зони високого ризику простяглися від Ломе, Того (6° 6′ ПнШ, 01° 12′ СД) до точки 0° 40′ ПдШ, 03° 00′ СД на півдні, і далі на 340 морських миль на схід до мису Лопес, Габон (0° 40′ ПдШ, 08° 42′ СД).

За інформацією аналітика консультаційного агентства з питань безпеки Dryad Global Шеннона МакСкіммінга, в новій розширеній зоні високого ризику JWC число атак зросла з п’яти в 2017 році до 28 в 2019 році. «Інциденти в переглянутій області склали б 30% від усіх випадків нападів в зоні високого ризику JWC в Західній Африці, якби нові межі були встановлені ще минулого року», — наголосив він.

Як зазначає Dryad Global, зміна в списку небезпечних зон дозволяє страховикам вимагати більші суми за покриття суден, які слідують через регіон, оскільки судновласники, флоту яких необхідно здійснювати рейси в Гвінейській затоці, будуть зобов’язані отримувати дозвіл страхової компанії перед тим, як зайти в ці води.

Але, як уточнюють експерти, ті, хто буде широко застосовувати на своїх судах кращі практики боротьби з піратством, а також інші заходи щодо зменшення ризиків, такі як оцінка ризиків, що проводиться незалежними експертами з морської безпеки, зможуть скористатися більш вигідними умовами страхування, аніж їх колеги по галузі.

Поділитися...