Останні новини

Останні новини

Знешкодження морських мін біля ключових портів України може затягнутися на кілька місяців — IMO

Знешкодження морських мін біля ключових портів України може затягнутися на кілька місяців — IMO

Знешкодження морських мін біля ключових портів України може затягнутися на кілька місяців. Про це заявив спеціальний радник з морської безпеки Міжнародної морської організації (IMO) Пітер Адамс, передає Bloomberg.

Навіть якщо порти захочуть відкритися завтра, знадобиться деякий час, перш ніж судна зможуть зайти або вийти. На повне знешкодження морських мін у портових районах піде кілька місяців”, — сказав Адамс.

Зазначається, що російські кораблі заблокували доступ України до Чорного моря, фактично зупинивши морський експорт основних харчових продуктів, від зерна до курятини, і посиливши глобальну продовольчу кризу. Москва заперечує відповідальність за зрив постачань, звинувачуючи Україну у відмові знешкодити міни, що захищають її гавані від можливих атак Росії. Спроби знову відкрити порти зазнають невдачі, і немає жодних ознак прогресу в зусиллях Туреччини з посередництва в угоді.

Вартість фрахту і страховки різко зросла після того, як в перші дні російського вторгнення постраждало кілька торгових суден, а деякі судноплавні компанії досі вважають за краще не заходити в Чорне море. У березні було виявлено три вільно плаваючі міни: дві біля берегів Туреччини та одна в Румунії.

За словами Адамса, на північному заході Чорного моря поблизу України припинили роботу торгові судна.

За інформацією IMO, близько 450 іноземних моряків залишаються на більш ніж 80 суднах в українських портах. Третина — з Філіппін, значна кількість — з Туреччини, Сирії та Азербайджану.

Тим не менш, більша частина Чорного моря повернулася до майже нормального рівня судноплавства, за винятком північного заходу та Азовського моря, де в основному працюють російські судна, додав Адамс.

Тим часом кількість суден під лівійським прапором, що заходять в російські порти, збільшилася з 1 квітня порівняно з аналогічним періодом минулого року, а кількість суден під російським прапором подвоїлася, повідомляє Braemar ACM Shipbroking Pte. За словами компанії, ці судна можуть скористатися підвищеними фрахтовими ставками, оскільки інші не заходитимуть в Росію.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, збройні сили РФ використовують у Чорному морі міни, що були захоплені у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь. Відтак, Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами.

Поділитися...