Останні новини

Останні новини

Проект закону про скасування переатестації моряків спрямовано на підпис Зеленському

Проект закону про скасування переатестації моряків спрямовано на підпис Зеленському

Глава Верховної Ради України Дмитро Разумков поставив свій підпис під законопроектом №3944 «Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу». Для набуття документом чинності, наступним його повинен підписати Президент України Володимир Зеленський.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, він приводить українське законодавство у відповідність до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками (Конвенція ПДНВ-78), визначає вимоги до обов’язкової підготовки осіб, які займають посади на судні, умови підтвердження і повторного підтвердження кваліфікації осіб командного складу морських суден, вимоги до кваліфікації членів суднової команди, порядок видачі морякам відповідних документів.

Новий закон пропонує визначити умови, за яких моряки мають право отримати повторне підтвердження кваліфікації для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях (ДКК). Повторне підтвердження диплома моряка буде здійснюватися не раніше, ніж через п’ять років після видачі попереднього підтвердження, без складання іспитів у ДКК. Повторне підтвердження диплома без складання іспитів можливо за умови придатності моряка для роботи на судні за станом здоров’я, а також наявності діючих свідоцтв про схвалену обов’язкову підготовку, необхідну для диплома, який підтверджується

Для роботи на танкерах повторне підтвердження диплома також здійснюється через термін, що не перевищує п’ять років, без складання іспитів за наявності стажу роботи на судні протягом сумарно не менше трьох місяців з попередніх п’яти років або успішного закінчення схваленого навчального курсу або курсів.

Підготовка законопроекту №3944 тривала майже рік, і у червні 2021 року на засіданні парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури було вирішено внести його на розгляд Верховної Ради. Наприкінці червня народні депутати проголосували за прийняття законопроекту за основу та ухвалення його в цілому.

Поділитися...