Останні новини

Останні новини

За 29 днів роботи зернового коридору порти Великої Одеси відправили 56 суден — АМПУ

За 29 днів роботи зернового коридору порти Великої Одеси відправили 56 суден — АМПУ

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування, за 29 днів роботи зернового коридору з українських портів у Чорному морі вийшли 56 суден, які вивезли більш ніж 1,3 млн тонн агропродукції до 18 країн світу. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

У понеділок, 29 серпня, з портів Одеса та Чорноморськ вийшли три судна, якими відправлено 40 тис. тонн пшениці та кукурудзи до портів Єгипту, Румунії та Туреччини. Крім того, до портів Великої Одеси увечері в понеділок зайшли три балкери під завантаження пшениці, соняшника, та кукурудзи.

27 і 28 серпня порти Великої Одеси прийняли 13 суден під завантаження 290 тис. тонн пшениці, кукурудзи та олії які попрямують до портів Ливії, Іспанії, Італії, Ізраїлю, Німеччини, Єгипту та Туреччини. В той же час 9 суден з 271 тис. тонн пшениці, олії, ячменю, ріпаку та кукурудзи було відправлено до портів Іспанії, Нідерландів, Єгипту, Туреччини, Франції та Китаю.

Наприкінці липня Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту агропродукції та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Поділитися...