Останні новини

Останні новини

ЄС підтримує схвалення Закону «Про внутрішній водний транспорт» в Україні, – Владислав Криклій

ЄС підтримує схвалення Закону «Про внутрішній водний транспорт» в Україні, – Владислав Криклій

МІУ

Законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який зараз доопрацьовується для схвалення у другому читанні, вкрай необхідний для початку реформи річкових перевезень в Україні. Він був підготовлений з урахуванням стандартів ЄС, передбачених Угодою про Асоціацію Україна-ЄС, тому Європейський Союз схвально оцінює його і очікує на якнайскоріше прийняття Верховною Радою.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій за підсумками спільної онлайн прес-конференції з Головою Представництва ЄС в Україні, послом Матті Маасікасом.

«Річкові перевезення були і залишаються найдешевшим та найбільш екологічним способом доставки вантажів із усіх можливих. З прийняттям закону «Про внутрішній водний транспорт» ми очікуємо зростання обсягу вантажоперевезень з поточних 12 млн тонн до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн щороку. Розвиток суднобудування водночас сприятиме створенню нових робочих місць та залученню українських та іноземних інвестицій. Крім цього, ухвалення законопроєкту допоможе значно розвантажити дороги та зменшити витрати на їх ремонт. А це мільярди гривень. Зараз спільно з транспортним комітетом Ради, його головою Юрієм Кісєльом та командою фахівців ми доопрацьовуємо законопроєкт до другого читання і дуже очікуємо на найскоріше його прийняття», – сказав Міністр.

За його словами, разом з разючими плюсами, які може дати Україні реформа річкових перевезень і відновлення всіх транспортних потужностей Дніпра, ці зміни також вкрай важливі в євроінтеграційному напрямі. Відтак, проєкт майбутнього закону включає імплементаційні норми 5 основних європейських директив у сфері внутрішнього водного транспорту та вимоги, передбачені Угодою про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Разом з Головою Представництва ЄС в Україні, послом Матті Маасікасом, головою Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юрієм Кісєльом та головою підкомітету з питань річкового транспорту Артемом Ковальовим Владислав Криклій обговорив прогрес у розробці Закону «Про внутрішній водний транспорт». Він подякував Європейській Комісії за підтримку України у проведенні реформи внутрішніх водних шляхів.

«Українська річкова мережа має потенціал стати основою модернізованої транспортної системи України. Однак для цього потрібні реформи, і ухвалення нового закону стало б першим кроком», – наголосив Голова Представництва ЄС в Україні, посол Матті Маасікас під час прес-конференції.

Нагадаємо, у січні 2019 року Європейська Комісія розпочала проєкт «Сприяння транспортному розвитку річки Дніпро», відповідно до якого надає допомогу Україні в розробці нового Закону «Про внутрішній водний транспорт» та його підзаконних актів. Крім цього, проєкт допомагає підвищувати кваліфікацію та нарощувати потенціал різним державним структурам для виконання ними функцій, пов’язаних з внутрішнім водним транспортом.

Команда проєкту, що фінансується ЄС, також допомагає Міністерству інфраструктури України в підготовці Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України та Плану транспортного розвитку внутрішніх водних шляхів річки Дніпро.

Поділитися...