Останні новини

Останні новини

ВООЗ включила моряків до пріоритетної категорії вакцинації

ВООЗ включила моряків до пріоритетної категорії вакцинації

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала моряків однією з груп транспортних робітників, якій слід надавати пріоритет для вакцинації проти COVID-19.

Про це ідеться в оновленому керівництві щодо етапу II дорожньої карти вакцинації у районах з обмеженими поставками, виданому Стратегічною консультативною групою ВООЗ з питань імунізації (SAGE):

«Моряки та авіаційні бригади, які працюють на суднах, перевозять вантажі, з особливою увагою до моряків, які опинились у морі і не мають змоги перетинати міжнародні кордони для зміни екіпажу через обмеження подорожей», — ідеться у документі.

Дорожня карта пріоритетності вакцин розглядає групи населення для першорядної імунізації на основі епідеміологічної обстановки і сценаріїв постачання препаратів, в тому числі може використовуватися країнами для формування національних заходів у відповідь на пандемію.

За попередженням ВООЗ, нерівність у постачанні вакцин проти COVID-19 може мати тривалий і глибокий вплив на соціально-економічне відновлення в країнах з рівнем доходу низьким та нижче середнього.

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) Кітак Лім привітав рішення ВООЗ, назвавши його глобальним визнанням критичної проблеми, яку прагне вирішити ІМО.

«Я радий бачити, що ВООЗ визнає важливість щеплення моряків на вантажних суднах. Ці особи відповідають за транспортування понад 80% усіх товарів по всьому світу, включаючи продовольство, ліки та вакцини — і продовжують це робити, незважаючи на надзвичайно складні обставини. Моряки відіграватимуть ключову роль у глобальному відновленні, і перешкоди для міжнародних поїздок та зміни екіпажу повинні бути усунені», — наголосив Лім.

ВООЗ заявила, що необхідні термінові дії для збільшення пропозиції та забезпечення рівного доступу для кожної країни, усунення бар’єрів для збільшення виробництва вакцин, забезпечення фінансової підтримки і справедливого розподілу вакцини.

Поділитися...