Останні новини

Останні новини

ВМС ЗСУ відтіснили російський флот більш ніж на 100 км від українського берега

ВМС ЗСУ відтіснили російський флот більш ніж на 100 км від українського берега

Військово-Морські Сили Збройних Сил України (ВМС ЗСУ) відтіснили російський флот більш ніж на 100 км від українського узбережжя, проте російські загарбники намагаються повернути контроль на північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування. Про це повідомило командування ВМС ЗСУ.

У результаті наших активних дій по ураженню морських сил противника, корабельне угруповання ЧФ РФ було відкинуто від українських берегів на відстань більше сотні кілометрів. Намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, противник був змушений змінити тактику: розгорнув в Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон», перекидає додаткові сили на острів Зміїний”, — ідеться у повідомленні.

Залишається загроза нанесення ракетних ударів з морського напрямку. З початку вторгнення ворожі кораблі та підводні човни здійснили пуски більше 300 крилатих ракет по українській території. Наразі інтенсивність ударів крилатими ракетами «Калібр» знизилась, в той же час противник почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основним призначенням яких є ураження бойових кораблів та суден.

Імовірно, це свідчить про те, що РФ використала значний обсяг сучасної ракетної зброї та змушена застосовувати застарілі типи ракет, запасів якої достатньо для нанесення ударів по нашій території”, — зазначають у ВМС ЗСУ.

Угруповання орієнтовно із 30 кораблів та підводних човнів продовжує блокаду цивільного судноплавства. З початку повномасштабного вторгнення флот противника здійснив ураження 9 цивільних суден, одне з яких затонуло. Два цивільні моряки загинули.

Наразі в акваторії Чорного моря перебувають до 12 великих десантних кораблів, проте більше третини з них знаходяться в ремонті. Загалом після знищення силами ВМС ЗСУ трьох десантних катерів типу «Раптор» та десантного катеру типу «Серна», угруповання противника налічує до 15 десантних катерів різного типу.

Обстановка в північно-західній частині Чорного моря залишається складною. Ми позбавили чорноморський флот РФ повного контролю над північно-західною частиною Чорного моря, яка перетворилась на «сіру зону». Разом з тим, противник перейняв нашу тактику, та намагається повернути контроль на північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування. Зберігається ризик висадки тактичного десанту та диверсійно-розвідувальних груп на одеське узбережжя, особливо в сприятливих погодних умовах літньої пори”, — зазначається у зведенні.

Крім того, Міноборони РФ імітує організацію так званих гуманітарних коридорів начебто для виведення цивільних іноземних суден з українських портів.

Намагання зіграти на гуманності, насправді може бути нічим іншим як можливістю ворожим кораблям наблизитися до нашого узбережжя під прикриттям цивільних суден. Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення, в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права, РФ вчиняла обстріли іноземних цивільних суден. Дійсно безпечними маршрутами можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами, де гарантами безпеки виступають цивілізовані країни”, — наголосили у ВМС ЗСУ.

ВМС ЗСУ, керівництво держави вживають заходи щодо деблокування морських портів України та організації постачання української продукції до країн, які її потребують.

Поділитися...