Останні новини

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить морякам не здавати повторний іспит

Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить морякам не здавати повторний іспит

Верховна Рада прийняла законопроект №3944 «Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу». За прийняття законопроекту в цілому з техніко-юридичними правками у вівторок, 29 червня, проголосували 333 народні депутати.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект №3944 приводить українське законодавство у відповідність до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками (Конвенція ПДНВ-78), визначає вимоги до обов’язкової підготовки осіб, які займають посади на судні, умови підтвердження і повторного підтвердження кваліфікації осіб командного складу морських суден, вимоги до кваліфікації членів суднової команди, порядок видачі морякам відповідних документів. Зокрема, визначено умови, за яких моряки мають право на отримання повторного підтвердження своєї компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях.

Представляючи документ у парламенті, народний депутат Іван Шинкаренко наголосив, що прийняття цього законопроекту сприятиме зменшенню навантаження на громадян України — моряків і посадових осіб уповноважених органів виконавчої влади під час повторного підтвердження моряками своєї кваліфікації для роботи на суднах.

Підготовка законопроекту №3944 тривала майже рік, і у червні 2021 року на засіданні парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури було вирішено — внести його на розгляд Верховної Ради.

Поділитися...