Останні новини

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон про мультимодальні перевезення

Верховна Рада ухвалила закон про мультимодальні перевезення

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та загалом урядовий законопроект №4258 «Про мультимодальні перевезення». Рішення підтримали 298 народних депутатів, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його прийняття створює умови для розвитку та вдосконалення мультимодальних перевезень (перевезення кількома видами транспорту за єдиним перевізним документом), що дозволить значно збільшити обсяги перевезень вантажів територією України за участю національних транспортних компаній, сприяючи підвищенню конкурентоспроможності країни на світовому ринку. транспортні послуги.

Законом запроваджено поняття мультимодального та комбінованого перевезення вантажів, мультимодального терміналу, документа мультимодального перевезення, оператора та замовника мультимодального перевезення, визначення договору мультимодального перевезення, його істотних умов, прав та обов’язків його сторін, основних принципів державного регулювання та державної допомоги з такого виду перевезень.

Також закріплено право учасників мультимодальних перевезень здійснювати перевезення вантажу на підставі укладання єдиного договору (договір мультимодального перевезення) на всіх етапах перевезення незалежно від зміни видів транспорту та здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом (документ мультимодального перевезення), за яким сторони досягли згоди.

Крім того, передбачено, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу для мультимодального перевезення та до моменту його видачі.

Для отримання відшкодування збитку за втрачений (ушкоджений) вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення відбулися пошкодження чи втрата вантажу або хто з перевізників не виконав зобов’язання своєчасної доставки вантажу.

Поділитися...