Останні новини

Останні новини

Велика Британія розглядає можливість закриття портів для російських суден

Велика Британія розглядає можливість закриття портів для російських суден

Уряд Великої Британії розглядає можливість заборонити російським суднам користуватися британськими портами після того, як стало відомо, що цього тижня на Оркнейські острови має прийти російський нафтовий танкер, передає The Guardian.

NS Champion, яким керує «Совкомфлот» — велика судноплавна компанія, що належить російській державі і перебуває під санкціями США та ЄС — у вівторок має причалити до нафтового терміналу Flotta у Скапа-Флоу на Оркнейських островах для закачування сирої нафти. Рада Оркнейських островів повідомила, що уряд Великобританії попередив, що наразі судну не можна відмовити у дозволі на постановку до причалу.

Як рада ми перебуваємо в надзвичайно важкому становищі. Ми визнаємо силу почуттів навколо цього – почуттів, які ми поділяємо, – але ми зобов’язані нашими юридичними зобов’язаннями прийняти судно, доки уряд Великобританії не вкаже нам інше”, — сказав речник Ради Оркнейських островів.

Прес-секретар уряду Великобританії зазначив, що до британських портів плануються заходи низки російських суден, незважаючи на посилення торговельного ембарго проти російських компаній і державних установ.

Минулого тижня французи конфіскували російський ролкер, які належать дочірній компанії Промсвязьбанку — PSB Lizing, що перебуває у санаційних списках ЄС і США.

Ми усвідомлюємо занепокоєння з приводу того, що судна, пов’язані з Росією, потенційно можуть причалювати у Великобританії, і ми швидко працюємо, щоб вивчити можливості для обмеження доступу для них. Ми вже обговорюємо це питання з урядом Шотландії, і санкції, які розглядаються, є частиною більш широкого пакету, який опрацьовується урядом Великобританії”, — сказав речник британського уряду.

Міністр закордонних справ шотландського уряду Ангус Робертсон наголосив в ефірі BBC Scotland Sunday Show, що влада Великобританії повинна прийняти важливе рішення щодо того, чи буде дозволено суднам, що перебувають у російській власності або у фрахті російських компаній, заходити до портів Великобританії.

Дуже швидко розвивається ситуація, і, на мою думку, нам доведеться діяти рішуче”, — сказав Робертсон.

На суботній акції протесту проти вторгнення українка Наталія Кузьміна, яка проживає на Оркнейських островах, сказала ВВС, що її розлютило те, що судно може прибути. Вона розповіла, що її батьки залишилися в Україні, а батько пішов добровольцем на захист свого міста.

Зараз кожна дрібниця має значення. Сотні людей по всій Європі зроблять такі маленькі вчинки, перестаючи купувати російську продукцію, зупиняючи заправку танкерів нафтою. Це має значення, і я вважаю своїм обов’язком відвернути цей танкер від Скапа-Флоу”, — сказала вона.

Шотландський депутат Джеймі Халкро Джонстон повідомив, що обговорював це питання з секретарем шотландського уряду Алістером Джеком, у суботу вранці. Джек сказав, що воно взяте до відома кабінетом прем’єр-міністра.

Сполучене Королівство вже закрило повітряний простір для російських авіакомпаній, і наші води також повинні бути закриті для російського державного судноплавства. Це важливо, зважаючи на дії, які вже вжиті проти режиму Путіна та його інтересів. Ми гарантуємо, що не залишиться жодних лазівок, які можна використати державними інтересами Росії”, — наголосив Джонстон.

Поділитися...