Останні новини

Останні новини

Вакцинування моряків від COVID-19 корисне для всього світу — страховий клуб

Вакцинування моряків від COVID-19 корисне для всього світу — страховий клуб

Вакцинація екіпажів суден є важливим кроком для судноплавного сектора, оскільки це гарантія того, що моряки зможуть безперешкодно продовжувати виконувати роботу, без якої неможливе функціонування торгівлі та економіки. Але незважаючи на всю важливість для суспільства, в цьому питанні потрібно враховувати думку самих моряків, пише Seafarers Journal.

Страховий клуб North підготував буклет «Вакцинація моряків — користь для всього світу», в якому пояснюється, що дає це щеплення сьогодні морякам:

  • щеплення може дати гарантії на пересування світом для зміни у той час, як все більше країн заявляють про запровадження «вакцинних» сертифікатів;
  • члени екіпажів, що пройшли імунізацію, будуть рідше стикатися з обмеженнями сходження на берег;
  • моряки, які отримали щеплення від коронавірусу, з меншою імовірністю матимуть негативний вплив на здоров’я людей, з якими вони контактують під час поїздок і роботи.

Всі чекають впровадження програми пріоритетної вакцинації моряків, але поки вона не вступає в дію. Це залежить від багатьох обставин, але основним фактором стане громадянство моряка. Нині вакцини, в основному, доступні у державних медичних установах, і кожна країна має свій власний план вакцинації.

На сьогодні деякі з ключових країн-постачальників робочої сили на флот досі не завершили розробку своїх програм вакцинації, плановану до 2023 року (виходячи з того, що 60-70% становлять більшість дорослого населення). Тобто влада, і України в тому числі, віддає пріоритет людям у віці від 65 років як найбільш вразливій категорії. При цьому більшість членів екіпажів молодше 50 років: це означає, що черга до них дійде не раніше 2023 року.

Цю проблему судноплавний бізнес вже визнав. Галузеві організації приєдналися до закликів діяти — визнати моряків першочерговою категорією у кампанії щеплення. Це призвело до того, що керівники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародної організації праці та Міжнародної морської організації також акцентували увагу на пріоритетній вакцинації моряків проти COVID-19. У своїй спільній заяві організації ООН визнали необхідність створення глобальної системи сертифікатів щеплення, що дозволяють морякам регулярно перетинати кордони без обмежень і карантину.

Однак, незважаючи на зусилля, тема пріоритетності вакцинації моряків залишається невизначеною. Чітко видно, що уряди багатьох країн не приділяють належної уваги працівникам флоту, як першочерговій групі для імунізації проти коронавірусу. Це навіть привело до того, що суднові менеджери почали вивчати варіанти юридично обґрунтованої програми приватної вакцинації для своїх екіпажів.

Поділитися...