Останні новини

Останні новини

Вакцинація від COVID-19 стала джерелом прибутку шахраїв

Вакцинація від COVID-19 стала джерелом прибутку шахраїв

Помилкова інформація про вакцинацію, вакцинація за гроші «на папері», але без фактичної вакцинації, продаж вакцин від COVID-19 в інтернеті — під початку пандемії у шахраїв розширилася тематика обману і заробітку.

У зв’язку з тим, що останнім часом зросла кількість шахрайських схем, які пропонують вакцини від COVID-19, населення застерігають від таких сумнівних покупок в інтернеті, пише Seafarers Journal. Особливо це стосується моряків, яким необхідно оперативно зробити щеплення (вимога країни, де стоїть судно), а в Україні вони не потрапляють до пріоритетної категорії громадян для безкоштовної вакцинації, і які шукають всілякі способи вакцинуватися.

Сьогодні найметкіші шахраї вже виробляють і продають підроблені вакцини, а довірливі люди, купуючи їх, ризикують не лише грошима, а й здоров’ям. Поширювані препарати, крім того, що не захищають від коронавірусу, ще й становить серйозну загрозу для життя. Пояснюється, що вони не тестуються, не проходять контроль якості і не перевіряються на безпеку.

Зареєстровані вакцини не продаються, а їх поширення строго контролюється національними органами охорони здоров’я. Тому важливо пам’ятати, що будь-хто, замовивши вакцину онлайн, отримає підроблений препарат.

Міжнародна організація кримінальної поліції повідомила про арешти і вилучення партій підроблених вакцин в результаті розкриття злочинних мереж в Китаї і Південній Африці.

Схема роботи полягає в тому, що злочинці створюють фальшиві веб-сайти, видаючи себе за законні національні або міжнародні організації, які пропонують оформити попереднє замовлення на вакцини проти коронавірусу. Ці ресурси приймають будь-які платежі, включаючи оплату біткойнами. Крім того, підроблені веб-сайти використовують логотипи та товарні знаки великих фармацевтичних компаній, які виробляють схвалені вакцини проти COVID-19.

Поділитися...