Останні новини

Останні новини

В ОП розповіли про втрату Україною під час бойових дій катера і тральщика ВМС ЗСУ

В ОП розповіли про втрату Україною під час бойових дій катера і тральщика ВМС ЗСУ

Військово-морські сили втратили у війні проти росії патрульний катер “Слов’янськ” та рейдовий тральщик “Генічеськ”.

Про це йдеться в повідомленні Офісу президента про нагородження ЗСУ на честь Дня Незалежності, повідомляє ЦТС з посиланням на портал Ліга.

В ОП повідомили, що Володимир Зеленський особисто вручив нагороду “Хрест бойових заслуг” командиру морського водолазного судна “Нетішин” Миколі Соколовському. Штаб-старшина Соколовський брав участь у пошуку загиблих з екіпажів катера “Слов’янськ” та тральщика “Генічеськ”.

Після цього голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут підтвердив у Twitter, що окупанти обстріляли крилатими ракетами з літаків із Новофедорівки катер “Слов’янськ” та тральщик “Генічеськ” під час виконання бойових завдань. За його словами, ЗСУ вже помстилися за них.

Мер Південного Вадим Новацький заявляв, що 3 березня патрульний катер “Слов’янськ” затонув унаслідок обстрілу росіян.

Патрульний катер “Слов’янськ” типу Island – клас швидкохідних патрульних катерів для берегової охорони США, призначених для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій у прибережних водах. США передали його Україні у вересні 2019 року.

Рейдовий тральщик “Генічеськ”

Рейдовий тральщик “Генічеськ” – корабель протимінної оборони прибережного плавання ВМС України. Відомий тим, що його командир та весь екіпаж відмовилися перейти на бік загарбників під час окупації півострова Крим росією.

Поділитися...