Останні новини

Останні новини

Уряд підтримав розвиток мультимодальних перевезень в Україні

Уряд підтримав розвиток мультимодальних перевезень в Україні

Кабінет міністрів на засіданні у середу, 21 жовтня, підтримав законопроєкт «Про мультимодальні перевезення», розроблений Міністерством інфраструктури.

Як зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій, цей документ не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно оптимізує час і витрати шляхом впровадження єдиного договору мультимодального перевезення.

«Україна має реалізовувати свій транзитний потенціал та використовувати для цього всі можливості, які надають мультимодальні перевезення та сучасні цифрові технології. Розроблений нами законопроєкт «Про мультимодальні перевезення» не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно спростить всі процедури. Адже незалежно від зміни видів транспорту чи складної логістики, здійснювати перевезення вантажу можна буде всього за одним перевізним документом — договором мультимодального перевезення. Це також дозволить збільшити обсяги перевезень всередині країни в майбутньому та покращити сервіс. Наразі питання мультимодальних перевезень в Україні регулюється частково. Підтриманим сьогодні Урядом законопроєктом ми вдосконалимо існуючу законодавчу базу та запровадимо важливі правові механізми для більш широкого використання цих видів перевезень вантажів. Вдячний колегам за прийняте рішення і дуже розраховуємо на якнайскорішу підтримку цього закону народними депутатами», — заявив очільник Мінінфраструктури.

За словами Криклія, прийняття цього законопроєкту в майбутньому вкрай важливе для України і в інтеграційному напрямі, адже він імплементує положення Директиви Ради ЄС від 7 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами. Разом із тим, законопроєкт спрямований на приєднання країни до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TRACECA – міжнародної транспортної програми за участі Європейського Союзу та 14 держав-членів Східноєвропейського, Кавказького та Центральноазіатського регіонів.

Новий законопроєкт також передбачає, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора мультимодального перевезення за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу та до моменту його видачі. Тобто, для отримання відшкодування за втрачений чи пошкоджений вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення сталися пошкодження чи втрата вантажу або хто із перевізників не виконав зобов’язання щодо його вчасної доставки.

Поділитися...