Останні новини

Останні новини

Українські моряки зможуть безкоштовно отримати міжнародну довідку про вакцинацію

Українські моряки зможуть безкоштовно отримати міжнародну довідку про вакцинацію

Міжнародне свідоцтво про проходження вакцинації від COVID-19, яке вимагатимуть для перетину кордону, в Україні пообіцяли видавати громадянам безкоштовно, повідомляє Seafarers Journal.

Єдиною і обов’язковою умовою для отримання такої довідки стане дворазове введення вакцини.

За словами головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, якщо подібний документ вимагатимуть інші країни для перетину свого кордону, Україна найближчим часом видасть довідку міжнародного зразка про вакцинацію від COVID-19 своїм громадянам.

«Є міжнародні медико-санітарні правила, є додаток №6 до цих правил, який чітко прописує форму і вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. І поки жодних інших паспортів ми не впроваджуємо», — уточив він.

Раніше уряд обіцяв, що цифрова система, розроблена Міністерством цифрового розвитку і Міністерством охорони здоров’я, допоможе всім вакцинованим отримати паспорти вакцинації, коли їх введуть.

Єврокомісія має намір оприлюднити свій перший проект паспортів вакцинації в ЄС вже 17 березня. Водночас, за даними агентства Bloomberg, паспорти вакцинації з’являться в Європейському союзі не раніше, ніж через кілька місяців.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) поки не радить використовувати так звані «імунні паспорти» з даними про проведеної вакцинації від корона вірусу.

Поділитися...