Останні новини

Останні новини

Україна оголосила коридори в Чорному морі для проходження суден із зерном

Україна оголосила коридори в Чорному морі для проходження суден із зерном

Україна випустила прибережне попередження про відкриття з середи, 27 липня, коридорів у Чорному морі для проходження суден із продовольчими вантажами. Про це повідомив керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко. Повідомляють Порти України.

Офіційно оголошені коридори для суден с зерном (Прибережне попередження України №136/22 від 26/07/2022)”, — написав Клименко у Facebook, додавши скріншот відповідного документа.

Згідно з прибережним попередженням, коридори діятимуть щодня з 3:00 до 17:00 UTC (з 6:00 до 20:00 за Київським часом).

Також у попередженні зазначено, що морякам слід бути особливо уважними через високу загрозу від мін, що дрейфують.

Зазначається, що зі свого боку видання “Думська” посилається на Одеську гідрографічну станцію ODESA-NAVTEX. Вона видала документ, який визначає маршрути руху зерновозів із портів України в напрямку Босфору.

У документі вказані коридор для проходу від Румунії, місця формування караванів та інспектування суден, а також фарватери для підходу до портів “Одеса” та “Чорноморськ”.

На чолі караванів підуть буксири під українським прапором. Імовірно, безпеку забезпечуватимуть турецькі фрегати типу МЕКО – F243 “Йилдірім” та F242 “Фатіх”, – йдеться в повідомленні.

Поділитися...