Останні новини

Останні новини

«Укравтодор» оголосив про старт будівництва дороги до Одеського порту

«Укравтодор» оголосив про старт будівництва дороги до Одеського порту

Підрядник будівництва автомобільної дороги державного значення «Під’їзд до Одеського морського торговельного порту» в березні 2021 року розпочав роботи на об’єкті. Про це повідомила прес-служба Державного агентства автомобільних доріг «Укравтодор».

«Зараз потрапити до Одеського морського торгового порту можна тільки через міські дороги і територію приватної компанії. Це не лише створює зайві клопоти жителям Одеської області, але і є перешкодою для зростання експорту країни. З ініціативи Президента Володимира Зеленського з літа минулого року наша команда взялася за вирішення цього завдання. Спільними зусиллями Офісу президента, місцевої влади, Служби автомобільних доріг оперативно організували всі необхідні процеси. Ми втратили три місяці через скарги в АМКУ, але і це не завадило почати роботи, як і було заплановано, навесні 2021 року», — наголосив голова «Укравтодору» Олександр Кубраков.

Дорогу довжиною 5,3 км, що з’єднує територію Одеського морського порту і трасу М-28 Одеса-Південний, буде облаштовано з цементобетонним дорожнім покриттям за посиленою технологією. Проект передбачає по дві смуги руху в кожен бік, а на в’їзді на КПП порту — дорога буде розширюватися з чотирьох до шести смуг.

«У цьому місці починається митна зона, тому важливо створити умови для швидкої перевірки та пропуску вантажівок», — відзначають в «Укравтодорі».

Проектом передбачено облаштування TIR-майданчика для відпочинку водіїв та відстою вантажного транспорту. Демпферний майданчик розрахований на 300 вантажівок. Також будуть побудовані два місця для стаціонарного габаритно-вагового контролю та два майданчики зважування в русі (WiM).

Відзначається, що майбутня дорога по всій протяжності проходить у складних гідрогеологічних умовах і, крім іншого, вимагає заміни ґрунтів підошви земляного полотна на глибину двох метрів.

Фото: facebook.com/odessavtodor

У лютому 2021 року «Укравтодор» за підсумками що відбувся в системі електронних закупівель Prozorro тендерного аукціону визначив ТОВ «Ростдорстрой» підрядником будівництва автомобільної дороги державного значення «Під’їзд до Одеського морського торговельного порту». Виконання робіт, за умови надходження належного фінансування і відсутність факторів, що перешкоджають будівництву, заплановано на період 2021-2022 роки.

За інформацією адміністрації Одеського морського порту, будівництво нової дороги завершить розпочату в 90-х роках стратегічну програму виведення за межі житлових мікрорайонів всього трафіку вантажного транспорту порту. В рамках цієї програми, зокрема, був побудований один із найбільших в Україні шляхопроводів естакадного типу, загальною протяжністю близько семи кілометрів. Концепція будівництва нової дороги, яка з’єднає шосту чергу естакади з об’їзною дорогою Одеси, була запропонована адміністрацією порту в 2018 році.

Поділитися...