Останні новини

Останні новини

У Морадміністрації і Моррічсервісу є сайти-копії, які вводять моряків в оману — ЗМІ

У Морадміністрації і Моррічсервісу є сайти-копії, які вводять моряків в оману — ЗМІ

Сайти-конкуренти, які майже зі стовідсотковою точністю повторюють офіційні державні сайти Державної служби морського та річкового транспорту (Морська адміністрація) і Сервісного центру морського і річкового транспорту (Моррічсервіс), були створені з метою вчергове обдурити моряків і переманити цю аудиторію для надання їй платних послуг, пише Seafarers Journal.

Морадміністрація стала правонаступником функцій Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і почала по повній програмі займатися моряками і їх документами, а саме здійснювати:

  • підготовку, оцінку компетенції та дипломування моряків;
  • підтвердження кваліфікації моряків, достовірності дипломів, кваліфікаційних свідоцтв та інших документів моряків, визначених законодавством України;
  • видачу послужних книг моряка;
  • видачу підтверджень, що засвідчують визнання дипломів відповідно до вимог правила 1/10 Конвенції ПДНВ;
  • ведення реєстру всіх виданих на території України документів моряків та підтвердження їх дійсності;
  • виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, зокрема в Міжнародній морській організації (IМО) і Європейському агентстві з морської безпеки (EMSA).

Виходячи з цих функцій і платоспроможної аудиторії, у Морадміністрації та її сервісного центру Моррічсервіс швидко з’явилися сайти-перехоплювачі моряків.

Недосвідчена і неуважна людина при пошуку посилання для проходження державного онлайн-тестування не відразу зможе зрозуміти, що її «перекинуло» на не той сайт, і далі продовжить реєстрацію, роботу в ньому, прикріплювати документи і вводити всі свої дані, залишати контакти для зв’язку. Але передзвонювати їй уже буде не державне підприємство, а «приватники», які пропонують всі ті ж послуги, що і в державних структурах, але за іншою ціною (природно, вищою).

Як приватні особи використовують державний ресурс у своїх корисливих цілях:

  • При пошуку моряком офіційного сайту Морської адміністрації для онлайн-тестування у пошуковій системі підтягується «сайт-дублікат» — http://ast.marad.org.ua (офіційний — https://marad.gov.ua)
  • Авторизація там відбувається за номером мобільного телефону, після чого моряка перекидає на «сайт-дублікат» Моррічсервісу — https://cabinet.morrichservice.com.ua/login (офіційний державний ресурс доступний тільки за цим посиланням — https: //morrichservice.marad.gov.ua).

Останнім часом через перетрубації в системі підготовки та дипломування моряків, перерозподіл функцій морських держустанов, шахраї знаходять «вікна», як заробити гроші на моряках. Тому морякам потрібно бути особливо уважними щодо того, кому і де довіряти інформацію про свої документах і себе, щоб потім не стати жертвою шахраїв.

Поділитися...