Останні новини

Останні новини

Туреччина відпустила судно із зерном з окупованого Бердянська, МЗС викликало посла

Туреччина відпустила судно із зерном з окупованого Бердянська, МЗС викликало посла

Турецька влада відпустила російський суховантаж Zhibek Zholy, який прибув з вантажем зерна з окупованого Бердянська

Міністерство закордонних справ запросило посла Туреччини для пояснень, чому балкеру Zhibek Zholy (прапор — РФ) з вантажем зерна з окупованого російськими військами Бердянська дозволили залишити турецький порт Карасу попри запит української сторони. Про це повідомила прес-служба МЗС.

Міністерство закордонних справ та міжнародні партнери України засуджують злочинні дії РФ щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн. Особливо кричущим випадком стало російське судно Zhibek Zholy, яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу. Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу”, — поінформували в МЗС.

Водночас, ігноруючи звернення української сторони, увечері в середу, 6 липня, судно було відпущене й пішло з рейду порту Карасу.

Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому. У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до МЗС України запрошено посла Туреччини в Києві”, — поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Місце перебування балкера Zhibek Zholy наразі не відоме — за даними сервісу Marine Traffic, востаннє його позиція фіксувалася близько 19:00 6 липня. Вочевидь, перед виходом з турецького порту судно відключило передавач AIS.

Наприкінці минулого тижня балкер Zhibek Zholy з 7 тис. тонн вивезеного з окупованого російськими військами Бердянська став на рейді порта Карасу на північному заході Туреччини. На початку поточного тижня судно було затримане турецькою митницею за зверненням МЗС України.

Судно належить казахстанській KTZ Express Shipping і перебуває в оперуванні компанії Green-Line LLC із Санкт-Петербурга, яка має контракт з естонською компанією Mangelbert OU на перевезення зерна з України до Туреччини. Оператор запевнив судновласника, що зерно з окупованого Бердянська вивозиться буцімто через «коридор безпеки» за домовленістю з Україною.

Поділитися...