Останні новини

Останні новини

Туреччина входить до країн, що купують зерно, яке Росія вкрала в України

Туреччина входить до країн, що купують зерно, яке Росія вкрала в України

Туреччина опинилася серед країн, куди надходить зерно, яке російські загарбники викрали на тимчасово окупованих територіях України. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Бондар, повідомляє Reuters.

Посол також повідомив журналістам, що звернувся за сприянням до турецької влади та Інтерполу для організації розслідування перевезень вкраденого росіянами зерна транзитом через турецькі води.

Наприкінці травня російський балкер «Михаил Ненашев» після завантаження на зерновому терміналі «Авліта» в окупованому Росією Севастополі попрямував до порту Іскендерун у Туреччині, свідчать дані розслідування SeaKrime. Вже вдруге «Михаил Ненашев» йде з зерном з Севастополя в Туреччину, у квітні журналістами було зафіксовано рейс Севастополь—Деріндже.

Крім того, в порту Іскендерун зерно з окупованого Севастополя розвантажило сирійське судно Finikia (прапор — Сирія). А в турецький порт Самсун судна «Надежда», «Вера» і «Сормовский-48» регулярно доставляють зерно з Керчі та Севастополя.

Під час нещодавньої зустрічі з головним радником Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана Ялчином Топчу та головою комісії з питань національної оборони Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Фейзі Бердібеком в Анкарі, українська делегація передала список балкерів, які, зокрема, крадену пшеницю з Херсонської області вивозили через Севастополь до портів Туреччини та намагалися продати Туреччині, Сирії та Єгипту.

За інформацією українського уряду, російські окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. тонн зерна на суму понад $100 млн. При цьому майже всі судна із зерном, що виходять із порту Севастополь в анексованому Росією Криму, завантажені краденою українською продукцією.

Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає Росія, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте мародерством російських військових в Україні.

Поділитися...