Останні новини

Останні новини

Темпи вакцинації моряків занадто повільні — ICS

Темпи вакцинації моряків занадто повільні — ICS

Темпи глобальної вакцинації моряків занадто повільні, що не лише піддає загрозі їх життя і здоров’я, а й призводить до нових збоїв у ланцюжках постачань і потенційно уповільнює відновлення економіки.

Представники судноплавної галузі б’ють на сполох у міру зростання числа заражень, внаслідок цього багато портів продовжують обмежувати доступ морякам з країн, що розвиваються, які становлять більшу частину працівників морської галузі, через те, що у них немає можливості вакцинуватися, пише Bloomberg.

«Така ситуація відкидає нас назад. Ситуація стає гіршою: попит у торгівлі не слабшає, зміна екіпажу досі залишається проблемою, а уряди продовжують ховати голову в пісок. Всі ознаки зараз вказують на загострення кризи, незважаючи на те, що галузь, здавалося, поступово виходила з багатомісячних обмежень у портах», — наголосив голова Міжнародної палати судноплавства (ICS) Есбен Поулссон.

Незважаючи на зусилля урядів деяких держав щодо вакцинації моряків, більшість із них як і раніше значно залежать від вакцинації у своїй країні. Більше половини з 1,6 млн моряків по всьому світу — це вихідці з країн, що розвиваються, таких як Індія, Філіппіни або Індонезія, а ці країни значно відстають від інших країн у плані вакцинації. За даними на травень, лише приблизно 14% з 200 тис. індійських моряків отримали разову дозу вакцини, а 1% отримали обидві дози.

За даними віце-голови ICS в Манілі Херардо Борромео, близько 99% філіппінських моряків не вакциновані, і на вакцинацію їх усіх піде рік. І це погана новина для судноплавної галузі, оскільки, за даними уряду, близько 460 тис. моряків, або 25% світової морської робочої сили, — це філіппінці.

Крім того, відсутня міжнародна координація в вакцинації моряків, і досі не відомо, скільки моряків було вакциновано. За оцінками ICS, вакциновано лише 35-40 тис. моряків — або всього 2,5% від їх загального числа. У багатьох моряків виникають проблеми з отриманням другої дози вакцин.

За словами глави департаменту епідеміології і біостатистики Гонконзького університету Бена Коулінга, найпростішим рішенням було б для кожного порту мати клініку і пропонувати вакцинацію всім морякам. Досі у багатьох країнах цього немає, і лише кілька країн взяли приклад із США, пропонуючи вакцинацію морякам, які заходять в порти, незалежно від їх національності.

У крюїнговій компанії Columbia Shipmanagement заявляють, що скоро вільних екіпажів не буде. «Або екіпаж або кілька членів хворітимуть на COVID-19, або вони будуть не вакциновані і, отже, їх не пустять до порту. Це призведе до того, що кількість працюючих суден значно скоротиться», — резюмують в Columbia Shipmanagement.

Поділитися...