Останні новини

Останні новини

Суд зупинив дію наказу МІУ про спрощення атестації моряків

Суд зупинив дію наказу МІУ про спрощення атестації моряків

Окружний адміністративний суд Києва в середу, 12 травня, виніс ухвалу, якою зупинив дію наказу Міністерства інфраструктури №201, яка передбачає спрощення процедури атестації та підтвердження дипломів моряків, повідомляє сайт «Порти України».

Як свідчать матеріали справи №640/31850/20, рішення винесено в якості забезпечення позову громадянина України Валерія Муравського до МІУ. У своєму позові він наполягає на визнанні протиправним і недійсним наказу МІУ №201 від 6 квітня 2021 року «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку і Міністерства інфраструктури» і скасування його державної реєстрації. Позивач наполягає на порушенні МІУ його прав в результаті прийняття оскаржуваного нормативно-правового акта.

«В обґрунтування поданої заяви представник позивача послався на наявність очевидних ознак ознак протиправності оскаржуваного наказу, порушення процедури його опублікування, а також наявність судового рішення, про яке відповідач був обізнаний, та яке передбачає зупинення дії наказу, що впроваджує перехід повноважень у сфері підготовки та дипломування моряків від Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків до Морської адміністрації, в той час як наказ №201 направлений саме на подальшу деталізацію повноважень Морської адміністрації у відповідній сфері, тобто у тій сфері, повноваження в якій Морська адміністрація не має права виконувати в силу судової заборони», — ідеться в матеріалах.

У заяві про забезпечення позову зазначено, що встановивши «в непередбачуваний законом спосіб та неналежними документами» підтвердження трудового стажу моряка як підставу для звільнення його від обов’язку проходження підтвердження кваліфікації в Державній кваліфікаційній комісії (ДКК) відповідач «створює загрозу того, що підтвердження кваліфікації та продовження строку дії документів моряка можуть отримати особи, в яких немає належного обсягу знань та вмінь для виконання своїх функцій, що може призвести до аварійних ситуацій у морі та людських жертв».

Розглянувши заяву про забезпечення позову, Окружний адміністративний суд Києва дійшов висновку, що наведені в ній доводи є вичерпними.

«Заяву представника Валерія Муравського про забезпечення позову задовольнити. Зупинити дію наказу Міністерства інфраструктури №201 від 6 квітня 2021 року «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку і Міністерства інфраструктури». Ухвала є виконавчим документом і підлягає негайному виконанню», — ідеться в рішенні суду.

Раніше стало відомо, що Міністерство інфраструктури та Кабінет міністрів звернулася до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення судів нижчих інстанцій про призупинення ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ) і передачі її функцій Державній службі морського і річкового транспорту (Морській адміністрації).

У квітні 2021 року наказ МІУ №201 «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України», покликаний спростити атестацію і підтвердження кваліфікації моряків, пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Таких цілей пропонується досягнути, зокрема шляхом впровадження автоматизованої системи тестування моряків без участі людини-екзаменатора і підтвердження дипломів моряків за рахунок стажу плавання. Пропонується також внести до галузевого законодавства низку змін, пов’язаних із передачею функцій дипломування моряків Морській адміністрації від ліквідованої ІПДМ.

Поділитися...