Останні новини

Останні новини

Суд визнав протизаконними дії МІУ і Морадміністрації щодо затягування видачі спецдокументів

Суд визнав протизаконними дії МІУ і Морадміністрації щодо затягування видачі спецдокументів

Окружний адміністративний суд Києва у понеділок, 9 листопада, виніс рішення за одним із позовів Профспілки працівників морського транспорту України (ПРМТУ) проти Міністерства інфраструктури та Державної служби морського та річкового транспорту про визнання протиправною їх бездіяльності щодо отримання моряками документів для роботи на суднах, які підпадають під дію нових вимог Міжнародної морської організації (IMO). Про це повідомила прес-служба ПРМТУ.

Згідно із повідомленням, суд задовольнив позовні вимоги ПРМТУ до МІУ і визнав протиправною бездіяльність міністерства в частині:

  • незабезпечення офіційного оприлюднення Поправок до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, схвалених Резолюціями MSC.373 (93), MSC.396 (95), MSC.416 (97);
  • нездійснення міністерством упродовж розумного строку належних і достатніх заходів щодо імплементації в законодавство України поправок до Кодексу ПДНВ-78, схвалених Резолюціями MSC.374 (93), MSC.397 (95), MSC.417 (97).

Суд зобов’язав Міністерство інфраструктури забезпечити офіційне оприлюднення поправок до Конвенції ПДНВ-78, схвалених Резолюціями MSC.373 (93), MSC.396 (95), MSC.416 (97) та вчинити дії щодо імплементації в національне законодавство України поправок до Кодексу ПДНВ-78, схвалених резолюціями MSC.374 (93), MSC.397 (95), MSC.417 (97), в тому числі в частині:

  • встановлення вимог до підготовки і кваліфікації капітанів, осіб командного і рядового складу та іншого персоналу суден, що експлуатуються в полярних водах, з можливістю отримання відповідного свідоцтва фахівця;
  • поновлення вимог до обов’язкової підготовки членів екіпажу суден.

Справа розглядалася судом з серпня 2019 року. За цей час, суд неодноразово звертав увагу Міністерства інфраструктури на те, що моряки не отримують кваліфікаційні документи, які б дозволили їм працевлаштуватися на судна, що працюють в полярних водах, і на судна, які підпадають під дію Кодексу МГП. Однак, Міністерством інфраструктури не було вжито достатні та ефективні заходи для усунення причин подання позову.

У морській профспілці сподіваються на те, що винесене судом рішення не стане черговим приводом для формального оскарження і затягування процесу щодо відмови у видачі морякам кваліфікаційних документів. А, навпаки, стане достатньою підставою для Міністерства інфраструктури України, щоб забезпечити виконання взятих на себе Україною зобов’язань за Конвенцією ПДНВ-78 і забезпечити українським морякам гарантоване Конституцією України право на працю. Тим паче, що саме зараз йде оновлення всього масиву нормативних актів з передачі функцій Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків до Морської адміністрації.

Поділитися...
EN DE UK