Останні новини

Останні новини

Суд скасував безпрецедентний штраф за ізольований баласт

Суд скасував безпрецедентний штраф за ізольований баласт

Одеський окружний адміністративний суд скасував безпрецедентний штраф, виставлений грецькому судновласнику Держекоінспекцією в результаті контролю ізольованих баластних вод судна. Про це повідомляє сайт «Порти України» з посиланням на інформацію ЮФ «АНК», що представляла інтереси судновласника в суді.

«Своїм рішенням від 16 жовтня 2020 року суд визнав неправомірними дії екологічної інспекції, які мали місце в липні 2019 року в морському порту «Південний». В результаті неправомірного контролю ізольованого баласту судна екоінспекція змусила грецького судновласника сплатити 1 510 295,88 грн (еквівалент 58 378,32 доларів США) для того, щоб отримати дозвіл на вихід з порту. Тепер безпідставно отримані кошти підлягають поверненню іноземный компанії з державного бюджету», — вказується у повідомленні.

У юркомпанії зазначили, що це найбільша сума претензії, яку коли-небудь висувала екологічна інспекція іноземним судновласникам в результаті контролю ізольованого баласту судна в українських портах.

«Ми вітаємо справедливе рішення Одеського окружного адміністративного суду, яке стає відмінним доповненням до вже усталеної судової практики по аналогічних спорах», — заявили в АНК.

Нагадаємо, на початку липня 2019 року призначений Морською адміністрацією в.о. капітана морського порту «Південний» заборонив вихід з порту судну Anangel Happiness (прапор — Греція) на підставі претензій Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу «у зв’язку з заподіянням шкоди навколишньому середовищу і несплатою штрафів чи претензій за порушення природоохоронного законодавства».

У березні 2019 року Кабінет міністрів своєю постановою скасував контроль ізольованих баластних вод суден під час їх перебування у внутрішніх морських водах України. Ухвалення цієї постанови почасти було продиктовано наміром зменшити корупційні ризики в екологічній галузі.

Поділитися...