Останні новини

Останні новини

Суд призупинив ліквідацію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Суд призупинив ліквідацію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Окружний адміністративний суд Києва у четвер, 23 грудня, виніс рішення, яким призупинив ліквідацію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ) і передачу її функцій Морській адміністрації.

Як повідомляє сайт «Порти України» з посиланням на матеріали справи №640/31875/20, рішення винесено в якості забезпечення позову члена Державної кваліфікаційної комісії (ДКК), капітана далекого плавання Миколи Мовчана до Кабінету міністрів та Міністерства інфраструктури. У своєму позові він наполягає на визнанні протиправною та не чинною з моменту прийняття постанови Кабміну від 19 серпня 2020 року №739 «Деякі питання дипломування моряків» та низки наказів Мінінфраструктури, які стосуються ліквідації ІПДМ.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Києва від 21 грудня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за загальними правилами позовного провадження та призначено підготовче засідання. До закінчення розгляду справи суд виніс рішення про часткове задоволення вимог позивача про вжиття заходів забезпечення позову.

«Зупинити дію наказу Міністерства інфраструктури України №614 від 12 жовтня 2020 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства інфраструктури України та втрату чинності наказу Міністерства транспорту України від 17 жовтня 2001 року №693» до набрання законної сили рішенням суду у цій справі», — ідеться в рішенні.

Також суд тимчасово заборонив Державній службі морського та річкового транспорту України до набрання законної сили рішенням суду у цій справі виконувати повноваження, визначені постановою Кабінету міністрів, а саме: утворення постійнодіючих державних кваліфікаційних комісій для підтвердження кваліфікації моряків, забезпечення їх роботи, а також підтвердження кваліфікації моряків у постійно діючих державних комісіях; підтвердження дійсності визначених законодавством документів моряків, що засвідчують їх кваліфікацію; видачу послужних книжок моряка, підтвердження, що засвідчують визнання дипломів відповідно до вимог правила І/10 Додатка Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками; проведення атестації інструкторів навчально-тренажермх закладів, що здійснюють підготовку моряків, згідно з вимогами правила І/6 Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками; ведення єдиного Державного реєстру документів моряків, передбачених Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками тощо.

Крім того, Міністерству юстиції та державним реєстраторам до набирання законної сили рішенням суду у цій справі заборонено проводити державну реєстрацію припинення юридичної особи — Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 19 серпня ухвалив постанову «Деякі питання підготовки та дипломування моряків», якою повністю передав Морській адміністрації функції з дипломування моряків, а також запустив процес ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і її представництв (філій, відділень).

З 22 листопада 2020 року Морська адміністрація одержала весь функціонал, який раніше належав ліквідованої Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

Поділитися...
EN DE UK