Останні новини

Останні новини

США заборонять суднам РФ заходити до американських портів

США заборонять суднам РФ заходити до американських портів

США заборонять суднам під російським прапором та суднам російських власників заходити до американських портів аналогічно з рішенням ЄС. Про це заявив президент США Джо Байден на брифінгу у четвер, 21 квітня.

Сьогодні я оголошую, що США заборонять пов’язаним із Росією суднам заходити до наших портів, як це раніше було зроблено в Європі. Це означає, що жодне судно під російським прапором чи у власності російських громадян чи компаній не зможе зайти до порту США, підійти до наших берегів”, — сказав Байден.

За його словами, це дуже важливий крок, який буде зроблено спільно з партнерами з Європейського Союзу, Великобританії та Канади для того, щоб Росія не змогла скористатися світовою економічною системою.

У поширеному прес-службою Білого дому повідомленні уточнюється, які судна в цьому випадку вважаються пов’язаними з РФ: це судна під російським прапором, власником яких є уряд Російської Федерації чи російська компанія, громадянин чи постійний резидент РФ, а також ті судна, які експлуатуються Росією, тобто коли «російська компанія, громадянин або постійний резидент відповідальні за ухвалення комерційних рішень щодо використання судна».

Передбачено також низку винятків: заборона не діє у ситуації, коли пов’язане з Росією судно перевозить «вихідні матеріали, спеціальні ядерні матеріали та побічні ядерні продукти», для яких немає іншого надійного джерела постачання до США. Крім того, дозволено захід пов’язаних з РФ суден до американських портів у разі надзвичайних обставин, коли членам екіпажу необхідно зійти на берег з метою проведення зміни екіпажу, надання невідкладної медичної допомоги або для інших гуманітарних потреб.

У 2021 році російські судна здійснили близько 1,8 тис. заходів до американських портів.

З 17 квітня у всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що пов’язані з РФ. Водночас державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять сільськогосподарську та продовольчу продукцію, гуманітарну допомогу та енергоносії. Санкції також не застосовуються до суден, які належать російським компаніям, фінансуються або керуються із Росії, але зареєстровані під прапорами інших країн до 24 лютого 2022 року.

Наприкінці лютого заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в Росії, закрила свої води та порти також Канада.

Поділитися...