Останні новини

Останні новини

Секретаріат IМО схвалив звіт про виконання Україною вимог ПДНВ-78

Секретаріат IМО схвалив звіт про виконання Україною вимог ПДНВ-78

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (IМО) рекомендував Комітету з безпеки на морі (КБМ) прийняти звіт України про виконання вимог Правила I/8 Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (ПДНВ-78), з поправками.

Як повідомляє Профспілка працівників морського транспорту України (ПРМТУ), інформація про це міститься в звіті, направленому 26 жовтня 2020 на розгляд КБМ, найближче засідання якого заплановане на 4-11 листопада 2020 року і відбудеться в он-лайн форматі.

Правило I/8 Конвенції ПДНВ-78 встановлює вимогу про проведення регулярної незалежної оцінки країнами-членами виконання вимог Конвенції. Звіт, підготовлений країною, негайно передається до Комітету експертів, який після аналізу надає Генерального секретаріату свої висновки і рекомендації. Остаточне рішення про виконання країною вимог Конвенції затверджується Комітетом з безпеки на морі IМО.

У ПРМТУ нагадали, що Комітет експертів тричі направляв на доопрацювання відповідь, надану Україною.

«Слід також зазначити, що звіт української сторони, який в кінцевому підсумку був прийнятий Комітетом експертів, містить інформацію про виконання Україною вимог Конвенції за період 2014-2018 років, а отже не містить інформації про зміни, які на даний момент відбуваються в національній системі підготовки та дипломування моряків. Беручи це до уваги, ПРМТУ пропонує Міністерству інфраструктури України і Морській адміністрації негайно створити окрему робочу групу для проведення незалежної оцінки функціонування національної системи підготовки та дипломування моряків», — зазначила прес-служба.

У лютому 2020 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що між Україною та IMO здійснюється постійний відкритий діалог і відсутні будь-які непорозуміння. «Зараз українські експерти тісно співпрацюють з експертами Секретаріату IMO з метою усунення всіх невідповідностей, виявлених експертами IMO при аналізі звіту про виконання вимог Правила I/8 Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (з поправками). Україна має намір у повному обсязі виконувати свої зобов’язання щодо підготовки та дипломування моряків», — наголосив він за підсумками зустрічі з помічником Генерального секретаря ІМО Лоуренсом Барчуе в Досі 18 лютого.

Дані щодо усунення зауважень експертів IMO, виявлених в процесі аналізу звіту України, було надано до Секретаріату IMO 10 лютого 2020 року.

Морська палата України раніше висловлювала стурбованість інформацією щодо невиконання повторних зауважень, пред’явлених експертами IМО до звіту про виконання Україною вимог Правила I/8 Конвенції ПДНВ. Як вказала МПУ, результатом цього могло стати виключення України з переліку країн, які в повній мірі виконують вимоги Конвенції ПДНВ («білого списку» IМО), вже на найближчому засіданні Комітету з безпеки на морі IМО, яке мало відбутися у травні 2020 року.

Поділитися...