Останні новини

Останні новини

Росіяни викрали екіпаж торгового судна SMARTA в Маріупольському порту

Росіяни викрали екіпаж торгового судна SMARTA в Маріупольському порту

Російські окупаційні війська захопили у полон і вивезли у невідомому напрямку моряків вантажного судна Smarta (прапор — Ліберія), яке з кінця лютого перебуває в Маріупольському морському порту. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

На території Маріупольського морського порту, військовими російської федерації були захоплені та вивезені в невідомому напрямку члени екіпажу судна Smarta під прапором Ліберії, та дружина капітана судна, яка в той час перебувала на борту. За попередніми даними, їх було вивезені у напрямку тимчасово окупованого Донецька”, — написала Денисова у Facebook.

Серед викрадених 18 осіб є громадянами України, 1 — громадянин Єгипту. Зв’язку з екіпажем та дружиною капітана немає.

Перед захопленням моряків російські війська обстрілювали судно.

Такими діями РФ порушує право на життя і на свободу, особисту недоторканність, гарантовані статтями 3 та 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, та право на свободу пересування, гарантоване статтею 2 Протоколу №4 до Конвенції”, — наголосила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, і закликала їх «врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні».

Суховантаж Smarta зайшов до порту Маріуполя 21 лютого і після завантаження повинен був прямувати до Туреччини. Проте через російську військову агресію він не отримав дозволу на вихід у море і залишився пришвартованим до причалу №18 Маріупольського порту.

Російські окупаційні війська продовжують піддавати обстрілам Маріупольський морський порт. Так, 7 квітня в порту обстріляли криголам «Капітан Білоусов», на якому перебуває цивільний екіпаж. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, ще кількох було поранено. Крім того, 4 квітня в порту внаслідок обстрілу зайнялося та почало тонути суховантажне судно Azburg (прапор — Домініканська Республіка).

Поділитися...