Останні новини

Останні новини

Risoil і АМПУ підписали договір про розвиток в порту Чорноморськ

Risoil і АМПУ підписали договір про розвиток в порту Чорноморськ

ТОВ «СП Рісоіл Термінал», дочірня компанія Risoil SA (Швейцарія), і ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) у вівторок, 7 вересня, підписали договір про взаємодію з реалізації взаємопов’язаних проектів.

Про це повідомляють «Порти України». Договір підписали генеральний директор групи терміналів Risoil Євгеній Садовий та в.о. голови АМПУ Олександр Голодницький в присутності міністра інфраструктури Олександра Кубракова і посла Швейцарії в Україні та Молдові Клода Вільда.

Згідно з документом, ТОВ «СП Рісоіл Термінал» зобов’язується побудувати на стику причалів №10-11 морського порту Чорноморськ двосторонній пірс довжиною 339,75 метра (з розміщенням двох причалів №10-а, №11-а, довжиною 290 метрів), з можливістю приймати судна типорозміру Panamax (СН-100). ДП «АМПУ» має буде здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу в рамках третьої черги реконструкції операційної акваторії першого ковша Сухого лиману, з досягненням глибин 15 метрів.

Як зазначив керівник ДП «АМПУ» Олександр Голодницький: «Це перший, пілотний Договір, яким сторонами визначено прозорі зобов’язання щодо впровадження кожного з проєктів, синхронізовано послідовність дій та робіт, баланс прав та відповідальності кожної сторони саме через взаємопов’язаність проєктів, а також чітко встановлено та детально розкрито умовний принцип “Take or pay”».

Цей принцип передбачає, що за умови своєчасного виконання з боку ДП «АМПУ» своїх зобов’язань з реконструкції своєї частини інфраструктури, розпочнеться відлік часу, протягом якого, відповідно прогнозів саме портового оператора щодо обсягів вантажоперевалки та суднозаходів, повинно бути досягнуто окупність проєкту. Якщо протягом зазначеного часу через певні причини окупність за рахунок доходів від зборів не досягнуто, то портовий оператор здійснює відшкодування на користь ДП «АМПУ» в сумі різниці між понесеними ДП «АМПУ» витратами та отриманими доходами за цим проєктом.

У липні Група компаній Risoil досягла домовленості з ОТП Банком про надання фінансування на загальну суму 750 млн грн для завершення інфраструктурного проекту на терміналі в морському порту Чорноморськ. За рахунок залучених інвестицій Risoil планує завершити будівництво двостороннього пірсу на зерновому терміналі в порту Чорноморськ (ТОВ «СП Рісоіл Термінал») на стику причалів №10 і №11.

Поділитися...