Останні новини

Останні новини

Річкові перевезення в Україні в 2019 році можуть перевищити 11 млн т

Річкові перевезення в Україні в 2019 році можуть перевищити 11 млн т

Аналітики компанії Pro-Consulting за сприятливих умов прогнозують збільшення обсягів перевезень по річці в 2019 році – понад 11 млн т.

Зростання перевезень може вирости через проблеми в секторі ж / д перевезень: зношеного вагонного парку, збільшення тарифів на перевезення і браку вагонів-зерновозів.

«На сьогодні тільки два гравці перевозять велику частину вантажів по річках України, і така ситуація збережеться і в майбутньому через відсутність великих гравців. Найактивніше в даному секторі нарощують флот приватні оператори, внаслідок чого і зростає ринок річкових перевезень. За деякими даними, цей сектор також привабливий і для інших компаній, які поки не представлені на ринку », – вважають аналітики.

Приріст річкових перевезень можуть стримувати відсутність законодавства щодо регулювання ринку річкових перевезень, а також зношеність річкової інфраструктури. Позитивним моментом виступають рекордні урожай пізніх зернових в Україні і торік і позитивні прогнози врожаю на 2019 рік.

Відзначається, що обсяг перевезень зерна по Дніпру за 2016-2018 роки зріс на 180%. Загальний обсяг перевезень внутрішніми водними шляхами за той же період збільшився на 112% в порівнянні з 2013-2015 роками.

Зараз в Україні близько 1500 км судноплавних шляхів. Варто відзначити, що 4 роки тому їх було на 300 км більше. Відповідними для річкових перевезень залишаються Дніпро, Південний Буг і Дунай. Вантажна база Дніпра при нинішніх умовах становить 15-17 млн ​​т.

Поділитися...

Add comment