Останні новини

Останні новини

Рекомендації щодо забезпечення безперервних поставок морськими шляхами під час пандемії

Рекомендації щодо забезпечення безперервних поставок морськими шляхами під час пандемії

ООН випустила набір рекомендацій щодо невідкладних політичних дій задля забезпечення руху глобальних мереж поставок океаном під час пандемії COVID-19. Рекомендації – це консолідація роботи робочої групи COVID-19, ініційованої Платформою дій Глобального договору ООН для сталого розвитку океану.

Закриті кордони у відповідь на COVID-19 загрожують цілісності глобальних ланцюгів поставок, що несуть транскордонні потоки всіх продуктів, необхідних для функціонування суспільства.

Без негайних та скоординованих політичних дій щодо сприяння транскордонному переміщенню товарів та основних працівників, ймовірно, значні затримки та перебої можуть з’явитися протягом дуже короткого періоду часу.

Ці питання неможливо ефективно вирішувати в кожному конкретному випадку, двосторонньо або між обмеженою кількістю країн. Відсутність рішучих політичних відповідей на глобальному рівні, ймовірно, спричинить пульсаційні ефекти, які матимуть резонанс через національну економіку та перешкоджатимуть транскордонному постачанню критичних товарів,

… говорить Глобальний договір ООН.

Щоб внести свій внесок у ці безпрецедентні часи, Платформа дій щодо забезпечення сталого океану Глобального договору ООН ініціювала міжгалузеву цільову групу COVID-19, яка була спрямована на необхідність забезпечення постійного постачання транспорту, продуктів харчування та енергії .

Група складається з представників міжнародних компаній, галузевих асоціацій, фінансових установ, спеціалізованих агентств ООН та академічних установ.

Як результат, наведені нижче рекомендації – це консолідація дискусій на засіданнях робочої групи, окремі матеріали учасників та додаткові відповідні матеріали.

Рекомендації щодо забезпечення безпечного та ефективного функціонування ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном, під час пандемії COVID-19:

I. Визнайте основну роль надійної міжнародної ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном, у реагуванні на пандемію COVID-19:

1.Установіть коаліцію бажаючих урядів, які займаються вирішенням цього питання, підвищуючи рівень транскордонної обізнаності щодо забезпечення цілісності глобальних ланцюгів поставок, щоб не порушувався потік товарів морем.

II. Продовжувати цілісне і гармонізоване глобальне співробітництво та координацію для забезпечення безпеки та цілісності глобальних ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном:

2. Створити спеціалізовану робочу групу для постачання океанських постачальників, що складається з представників уряду-чемпіонату, галузевих асоціацій та спеціалізованих установ ООН для сприяння транскордонному переміщенню ключового персоналу та потоку товарів морем.

ІІІ. Забезпечити постійний транскордонний потік товарів морем, щоб уникнути порушень цілісності світових ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном:

3. Підтримуйте відкриті кордони для імпорту та експорту, щоб забезпечити постійний потік товарів морем.

4. Дотримуйтесь узгодженого та проактивного “підходу” між митними адміністраціями та органами портових держав.

IV. Прийняти міжнародно визнану систему статусу «ключового працівника», яка дозволить безперешкодно пересуватись через міжнародні кордони персоналу, що забезпечує безпеку та цілісність ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном:

5. Скласти міжнародно визнаний перелік основних служб для визнання урядів, забезпечуючи їх врахування діяльності, пов’язаної з океаном.

6. Запровадити загальновизнаний та однаково впроваджений статус «ключового працівника» для тих, хто здійснює обслуговування, надаючи працівникам право на транзит міжнародних кордонів та медичну допомогу на берег.

V. Запровадити заходи для сприяння безпечному та ефективному прикордонному переміщенню ключового персоналу та потоку вантажів морем:

7. Сприяти ефективному потоку вантажів морем, дотримуючись найкращо визначених практик та заходів портових операцій.

8. Уряди повинні сприяти переміщенню ключового персоналу шляхом визначення аеропортів та, за потреби, портів у своїх країнах, звідки визначені ключові зміни персоналу можуть бути відновлені якнайшвидше відповідно до встановлених протоколів безпеки.

9. Забезпечити охорону здоров’я та безпеку в портах та інших транскордонних переміщеннях на березі, дотримуючись визначених найкращих практик та встановивши сильну комунікацію та співробітництво на березі.

10. Забезпечити охорону здоров’я та безпеку морських суден та морської інфраструктури шляхом встановлення та впровадження протоколів COVID-19 для пом’якшення та запобігання спалахів у морі.

11. Уряди повинні полегшувати доставку основних медичних товарів, відповідно до статусу працівника, палива та інших основних положень із суші на кораблі.

VI. Прийняти єдиний, заснований на фактичних даних і глобально послідовний підхід до процедур сертифікації та класифікації для забезпечення безпеки та цілісності глобальних ланцюгів поставок, пов’язаних з океаном:

12. Для забезпечення безпеки майна, персоналу та навколишнього середовища ключовий статус працівника повинен бути наданий якомога швидше персоналу, необхідному для проведення сертифікаційних, класифікаційних та технічних послуг, щоб сприяти подорожам до морської та морської інфраструктури.

13. Тим часом органи контролю держави порту, адміністрації прапора та інші морські країни повинні дотримуватися послідовного, єдиного і заснованого на фактичних даних підходу щодо надання заходів щодо звільнення від судових юрисдикцій щодо сертифікації та класифікації суден та персоналу.

VII. Створити систему показників для вимірювання перебоїв у глобальних мережах поставок океану:

14. Створіть набір показників, які могли б слугувати для виявлення фактичних та потенційних перебоїв у океанських ланцюгах поставок.

Докладніше тут:

Поділитися...