Останні новини

Останні новини

Питання підвищення зарплат моряків вирішується в ці дні

Питання підвищення зарплат моряків вирішується в ці дні

На засіданні підкомітету Морської паритетної комісії в ці дні має вирішитися «доля» мінімальної щомісячної базової ставки рядового моряка, повідомляє Seafarers Journal.

Сторону моряків представляє Міжнародна федерація транспортників, роботодавців — Міжнародна палата судноплавства.

Вперше цю ставку в 1946 році встановила Морська паритетна комісія Міжнародної організації праці (МОП).

Востаннє аналогічна зустріч відбулася ще в 2018 році. Тоді соціальні партнери передбачили підвищення мінімальної базової ставки матроса 1 класу, тобто оплату за роботу, що не перевищує 48 годин на тиждень, протягом трьох років на $27. Це склало 4,5% від існуючого на той момент рівня — $614. Таким чином, сторони домовилися на 1 липня 2019 року збільшити базову ставку до $618, станом на 1 січня 2020 року — до $625 USD, станом на 1 січня 2021 року — ще на $16. Тобто зараз вона становить $641.

За результатами останньої зустрічі Міжнародна федерація транспортників відзначала, що діалог був складним — представили працівників зустріли серйозний опір з боку судновласників, коли мова зайшла про істотне збільшення базової ставки. Профспілки планували домогтися її підвищення на $50, але роботодавці негативно поставилися до пропозиції. В результаті соцпартнери знайшли компроміс, передбачивши збільшення на $27.

Поділитися...