Останні новини

Останні новини

Путін особисто пригрозив зривом угоди про експорт зерна з України

Путін особисто пригрозив зривом угоди про експорт зерна з України

Російський диктатор особисто заявив про бажання Кремля зірвати “зернову угоду” щодо експорту продовольства з українських портів. Як причину глава країни-агресорки назвав те, що зерно з України нібито не надходить до країн, що потребують його.

Про це Путін заявив на Східному економічному форумі, повідомляють пропагандистські росЗМІ. “Зернова ініціатива” діє із серпня і спочатку була розрахована на 120 днів. У її межах Україна постачає зерно за продовольчою програмою ООН.

“Якщо виключити Туреччину як посередника, то все зерно відправлене не в країни, що розвиваються, і найбідніші, а в країни Євросоюзу. Це змушує задуматися про те, щоб обмежити вивезення зерна за деякими напрямками”, – сказав Путін.

Він уточнив, що планує порадитись із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Справа в тому, що саме Туреччина найактивніше приймає українські судна із зерном, але безпосередньо звинувачувати свого “партнера” Путін побоявся.

Раніше схожу загрозу озвучив постпред РФ в ООН Василь Небензя. “Нам вдалося досягти угоди, але нічого не працює з російською стороною. Жодне російське судно не вивезло з російських портів російське зерно на експорт”, – сказав він.


Водночас жодні санкції Заходи не забороняли постачання продовольства до Росії та з неї. Проблеми з експортом російського зерна пов’язані насамперед з логістикою – багато судноплавних і страхових компаній у приватному порядку відмовляються працювати з країною-агресоркою.

Поділитися...