Останні новини

Останні новини

Принципова позиція МПУ щодо проєкту Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту»

Принципова позиція МПУ щодо проєкту Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту»

Морська Палата України звернулась до Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра інфраструктури України із  концептуальними зауваженнями та пропозиціями з приводу проєкту Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» (далі – Проєкт), розміщеного на сайті Міністерства інфраструктури України для громадського обговорення.

Як зазначено в оголошенні про оприлюднення, Проєкт розроблено на виконання абзацу першого частини першої статті 4 Закону України «Про природні монополії», а також на виконання абзацу дев’ятого підпункту а пункту 1 частини першої Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837/2019, яким доручено Кабінету Міністрів України вжити заходів стосовно розроблення, внесення на розгляд Верховної Ради України та супроводження законопроектів щодо  створення та функціонування державного колегіального органу, який здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Морська Палата України за результатами вивчення запропонованого до громадського обговорення документа змушена констатувати, що Проєкт не узгоджується із нормами чинного законодавства, не забезпечує незалежності Регулятора та містить у собі очевидно небезпечні норми, які можуть призвести до спотворення економічної конкуренції у сфері транспорту.

Морська Палата України наголошує, що запропонований Проєкт не підтримується вцілому та потребує подальшого ретельного доопрацювання з урахуванням наданих зауважень та пропозиції. Концептуальні зауваження МПУ докладно викладені у листах  на адреси Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра інфраструктури України.

З текстом зауважень можна ознайомитись за посиланням

Нагадаємо, що Морська Палата України від імені Морської спільноти зверталась до Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністра інфраструктури України з критикою запропонованого МІУ проекту Методики портових зборів. У своїх листах МПУ наголошувала на важливості для морської галузі утворення незалежного Регулятора, який би неупереджено та професійно супроводжував питання встановлення ставок портових зборів та контролю за їх використанням. Втім, оприлюднений МІУ Проєкт вочевидь не відповідає потребам галузі і не має на меті створення незалежного Регулятора.

Поділитися...