Останні новини

Останні новини

Провідні світові компанії об’єднали зусилля, щоб допомогти розв’язати кризу зміни екіпажу

Провідні світові компанії об’єднали зусилля, щоб допомогти розв’язати кризу зміни екіпажу

Понад 300 компаній та організацій підписали The Neptune Declaration on Seafarer Wellbeing and Crew Change — глобальний заклик до дій, спрямованих на подолання кризи, пов’язаної зі зміною екіпажу, спричиненої пандемією Covid-19.

Декларація зосереджена на конкретних діях, які можуть полегшити зміну екіпажів та забезпечити функціонування життєво важливих глобальних ланцюжків постачань.

Ініціатива морських зацікавлених сторін була розроблена робочою групою з питань зміни екіпажів у морській галузі, створеною Глобальним морським форумом (Global Maritime Forum). Головою робочої групи є генеральний директор Ocean Networks Express (ONE) Джеремі Ніксон. Група об’єднує представників компаній з усіх пов’язаних із морською логістикою галузей, а також міжнародних організацій, включаючи ICS, ITF, International Maritime Employers’ Council, Global Maritime Forum та World Economic Forum.

«Ми спостерігаємо гуманітарну кризу на морі. Протягом усієї пандемії коронавірусу моряки забезпечували світ продовольством, енергією та іншими життєво важливими товарами, не маючи упевненості, коли зможуть потрапити додому, до своїх сімей. Вони стали заручниками ситуації і не можуть висадитися зі своїх суден. Тим не менше, ми можемо покласти край кризі зміни екіпажу без будь-якого ризику для загального здоров’я населення», — прокоментував Ніксон.

Для розв’язання кризи декларація визначає чотири основні дії:

  • Визнати моряків ключовими працівниками та поводитися з ними відповідно, надавши їм першочерговий доступ до щеплень Covid-19;
  • Впровадити високоякісні медичні протоколи;
  • Посилити співпрацю між судновими операторами та чартерами, щоб полегшити зміни екіпажу;
  • Забезпечити зв’язок авіакомпанії між ключовими морськими вузлами.

«Криза зміни екіпажу — це найбільша за всю історію гуманітарна та логістична трагедія, з якою стикається морський сектор. Наша відповідальність і обов’язок перед моряками та їхніми сім’ями полягає в тому, щоб спільними зусиллями глобально розв’язати цю кризу. Морська промисловість залишається поза увагою надто довго. Зміни екіпажу є критичними для всіх секторів судноплавства та руху товарів», — зазначає генеральний директор бельгійської танкерної компанії Euronav.

Підписантами також є великі транснаціональні компанії — BP, Cargill, Rio Tinto та Shell.

«Моряки є неприпустимими втратами у війні з Covid-19, і це повинно припинитися. Якщо ми хочемо зберегти глобальну торгівлю, моряки не повинні в черзі для отримання вакцини. Ви не можете зробити щеплення світовому населенню без судноплавної галузі, без наших моряків. Ми закликаємо ланцюжок постачання вжити заходів для підтримки моряків зараз», — наголосив генеральний секретар Міжнародної палати судноплавства Гай Платтен.

1 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій закликає всі країни світу визначити моряків ключовими працівниками та впровадити протоколи зміни екіпажу.

Поділитися...