Останні новини

Останні новини

Пропозиції МПУ будуть опрацьовані Комітетом з питань транспорту та інфраструктури ВРУ

Пропозиції МПУ будуть опрацьовані Комітетом з питань транспорту та інфраструктури ВРУ

Морська Палата України отримала відповідь Кісєля Ю.Г. – Голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради України: пропозиції МПУ будуть опрацьовані та винесені на розгляд депутатів.

Згадане у листі звернення (Лист МПУ від 08.04.2020 р. № 33-2020) стосувалося питання нормативно-правового регулювання функціонування лінійного судноплавства в Україні та було направлене на адреси Міністра інфраструктури та Голови транспортного комітету ВРУ.

Зокрема у своєму зверненні МПУ зазначило: “

Стурбованість МПУ викликає намір внести зміни[1] до статті 16-3 Закону України «Про транспорт», які полягають у  виключенні повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері безпеки на морському транспорті (Державна служба морського та річкового транспорту – Морська адміністрація), щодо реєстрації ліній закордонного плавання без покладання цих повноважень на інший орган державної влади.

Також МПУ вбачає певні ризики в перспективі можливого скасування Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання, затвердженої наказом Міністерства інфраструктури України від 14.10.2013 № 790, відповідно до якої наразі здійснюється реєстрація, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання (морських ліній) для українських та іноземних суден.

На переконання МПУ, визнання ліній закордонного плавання в Україні є важливим інститутом для справжнього лінійного судноплавства (контейнерного, пасажирського, вантажопасажирського), розвитку морських портів України, підвищення їх конкурентоспроможності та притоку інвестицій. МПУ вважає кращою альтернативою  вдосконалення правових умов, що регулюють правовідносини, які виникають під час здійснення перевезень вантажів, пасажирів та їх багажу морськими лініями…”

Повний текст звернення МПУ читайте тут

 

Поділитися...
EN DE UK