Останні новини

Останні новини

Пріоритетність моряків хочуть швидше визначити, щоб їх вакцинувати

Пріоритетність моряків хочуть швидше визначити, щоб їх вакцинувати

Комітет експертів Міжнародної організації праці (МОП) у складі 20 видатних юристів звинуватив уряди більшості країн у порушенні таких основних прав моряків, як доступ до медичного обслуговування, репатріація, право на щорічну відпустка і сходження на берег.

Як повідомляє Seafarers Journal, такий висновок комітет зробив, ґрунтуючись на матеріалах, наданих Міжнародною федерацією транспортників (ITF) і Міжнародною палатою судноплавства (МПС).

Юристи стверджують, що уряди не змогли належним чином захистити мінімальні стандарти прав моряків, викладені в міжнародному праві відповідно до Конвенції «Про працю в морському судноплавстві 2006 року».

Генеральний секретар ITF Стівен Коттон і генеральний секретар ICS Гай Платтен виступили зі спільною заявою: «Протягом кількох місяців ми просили уряди розв’язати проблему зміни екіпажу, тепер ми говоримо, що вони повинні діяти, щоб допомогти сотням тисяч моряків, які все ще перебувають на борту суден через незаконні дії держав-членів».

Вони зазначили, що як з юридичної, так і з моральної точки зору неправильно очікувати і надалі, що моряки, позбавлені основних прав, будуть працювати нескінченно, забезпечуючи світ продовольством, медикаментами і життєво важливими товарами.

Керівники організацій назвали рішення МОП – історичним рішенням: «Постанова чітко вказує, що всі уряди повинні керуватися міжнародним правом і терміново визнати моряків ключовими працівниками, які можуть користуватися своїми основними правами: сходити на берег для отримання медичної допомоги, добиратися до аеропорту, щоб полетіти додому, коли їх контракти закінчаться. Це також означає, що змінні екіпажі можуть перетнути кордон країни, щоб піднятися на борт суден, не вступаючи в боротьбу з масою бюрократії. На сьогодні тільки 46 країн визнали моряків ключовими працівниками, цього недостатньо».

В черговий раз була розроблена дорожня карта, як розв’язати цю гуманітарну кризу і повернутися до нормально функціонуючої системи зміни екіпажів, на яку можуть покластися світові ланцюжки постачань.

Уряди закликали розпочати реалізацію цієї дорожньої карти і терміново визначити пріоритетність моряків в якості ключових працівників для вакцинації від COVID-19, щоб чітко продемонструвати дотримання всіх необхідних вимог.

Поділитися...
EN DE UK