Останні новини

Останні новини

Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Президент України Володимир Зеленський в середу, 30 грудня, підписав закон № 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт», який визначає правові, економічні та організаційні основи діяльності внутрішнього водного транспорту, повідомив Офіс Президента.

Закон регулює відносини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема, встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їх боргових смуг для судноплавства. Нормується питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт тощо.

Також закон імплементує основні вимоги директив і регламентів ЄС щодо Угоди про асоціацію з ЄС.

Згідно з очікуваннями міністра інфраструктури Владислава Криклія, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави в 13-16 млрд грн щорічно.

Раніше генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський звернувся до Президента України Володимира Зеленського з відкритим листом, у якому закликав застосувати право вето на ухвалений Верховною Радою 3 грудня закон «Про внутрішній водний транспорт», як такий що не відповідає інтересам держави.

Позицію бізнесу щодо загрози для економіки і національної безпеки України окремих положень закону «Про внутрішній водний транспорт» підтримала також Державна регуляторна служба України.

Поділитися...
EN DE UK