Останні новини

Останні новини

Повідомлено про підозру двом капітанам російських суден, що перевозили награбоване українське зерно

Повідомлено про підозру двом капітанам російських суден, що перевозили награбоване українське зерно

Прокуратура Криму АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри двом капітанам російських суден, за фактом порушення порядку в’їзду/виїзду з/на тимчасово окуповану територію півострова Крим під час перевезення награбованого окупантами українського зерна (ч. 2 ст. 332-1 КК України).

Підозрювані, громадяни РФ, будучи капітанами суден «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев», під прапорами держави-окупанта здійснюють систематичні незаконні заходи та виходи з/до закритого Севастопольського морського торговельного порту. Вказані особи забезпечують завантаження суден зерном, яким окупанти незаконно заволоділи на окупованих територіях України та перевозять його до третіх країн. 

Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітани суден періодично вимикали «AIS» (Автоматична ідентифікаційна система) та вносили до неї фіктивні відомості щодо курсу суден ніби в порти РФ, а не в закриті морські порти тимчасово окупованого Криму. 

«Викрадені тисячі тон українського зерна – це не просто черговий злочин РФ в Україні,  в перспективі такі дії спрямовані саме на спричинення голоду. У цьому випадку РФ, як і раніше, використовує окупований півострів як «сіру зону» для перевезення та подальшого збуту награбованого зерна. Загалом, капітани суден здійснили 8 незаконних заходів до портів окупованого Криму. Такі дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність також і судновласників та операторів суден» – повідомив Генеральний прокурор Ігор Поночовний. 

Поділитися...