Останні новини

Останні новини

Понаднормова робота стала буденністю для моряків в епоху коронавірусу

Понаднормова робота стала буденністю для моряків в епоху коронавірусу

В умовах пікового навантаження для моряків недостатня укомплектованість екіпажів стала основною причиною порушень у галузі. Зараз моряки стикаються з тим, що змушені працювати понад термін своїх контрактів, а, відповідно, виконувати додаткові завдання у зв’язку з пандемією COVID-19.

Як повідомляє Seafarers Journal, такі висновки зроблені в дослідженні, проведеному групою фахівців Світового морського університету (WMU).

Системні збої в здійсненні режиму регулювання тривалості робочого дня і відпочинку моряків підриває довіру до міжнародних правил, що стосуються робочого часу. Дисбаланс між робочим навантаженням і рівнем укомплектованості свідчить про те, що держави прапора не завжди виконують свої обов’язки і не забезпечують, щоб судновласники виконували свої обов’язки належним чином, із урахуванням ефективного і достатнього рівня укомплектованості персоналу на борту суден.

Страх перед негативними наслідками інспекцій та створення проблем для судноплавних компаній переважує зобов’язання дійсно дотримуватися міжнародних правил.

Що стосується моряків, то єдиною метою обліку робочого часу для них є підтвердження дотримання і недопущення порушень графіка. За таких умов вимоги до звітності про години роботи/відпочинку сприймаються моряками як просто паперова бюрократія, а програмне забезпечення, призначене для підтримки ведення записів, і зовсім не сприймається серйозно.

Дослідження кидає виклик державам, які сумлінно ратифікували конвенції і тепер повинні визнати, що для збереження їх авторитету необхідні значні зміни в забезпеченні ефективного здійснення цих документів. Експерти відзначають, що втома моряків призводить до несприятливих наслідків для здоров’я і благополуччя, а також збільшує ризик морських аварій.

Поділитися...
EN DE UK