Останні новини

Останні новини

Підписано меморандум про розвиток транспортного коридору між Гданськом та чорноморськими портами України

Підписано меморандум про розвиток транспортного коридору між Гданськом та чорноморськими портами України

Адміністрація морських портів України в особі в.о. голови Олександра Голодницького та морський порт АТ Гданськ в особі голови правління Лукаша Греінке у присутності міністра інфраструктури України Владислава Криклія та міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика підписали Меморандум про наміри співпрацювати у розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України, меморандум був підписаний 13 жовтня у рамках українсько-польського економічного форуму, який проходить в Одесі за участі Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди.

«Одним із пріоритетів співпраці з польською стороною є розбудова транспортного коридору між морськими портами Балтійського та Чорного морів. Сьогодні відповідним Меморандумом ми започатковуємо співробітництво в рамках розвитку транспортного коридору Гданськ — Чорне море. Це сприятиме збільшенню обсягів торгівлі між нашими країнами та підтримці транспортного ринку. Крім цього, Меморандум дозволить максимально розширити географію контейнерних перевезень з Китаю через Україну до Польщі в Європу та у зворотному напрямку, здійснювати їх у різний спосіб різними видами транспорту без зупинок. А цифрові коридори стануть нам у допомозі, щоб реалізувати цей потенціал на найвищому рівні», — прокоментував підписання Меморандуму Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, у 2020 році Україна спрямувала близько 5 млрд грн на проєкт GO Highway, який з’єднує українські порти з польськими портами. «Цього року вже зроблено 100 км зі 140 запланованих. Також у наступному році ми розпочинаємо масштабну реконструкцію траси М-05 Київ — Одеса. Як частина GO Highway на цій трасі буде зроблено 100 км доріг в Черкаській області», — додав Криклій.

Меморандум також сприятиме вивченню можливостей співпраці у сфері розвитку та експлуатації портів, сучасних логістичних послуг, інтермодальних перевезень, інтелектуального портового будівництва, т.зв. зелених та низькоемісійних рішень, навчання працівників тощо. Крім цього, дозволить вивчити можливості співробітництва на основі обміну професійним досвідом у морській галузі, в тому числі щодо безпеки мореплавства, корпоративного управління, залучення фінансування та технічної допомоги ЄС.

На основі цього Меморандуму буде створена відповідна Робоча група з питань Транспортного коридору Гданськ — Чорне море.

«Підписання Меморандуму про взаємовигідну співпрацю у сфері розвитку та експлуатації портів, сучасних логістичних послуг, інтермодальних перевезень тощо — це перший крок у напрямку створення довгострокових та взаємовигідних відносин з найбільшим портом Польщі — Гданськ. Ми сподіваємось, що обмін професійним досвідом між ДП «АМПУ» та правлінням порту АТ Гданськ посприяє не тільки взаємному транспортному сполученню та збільшенню обсягів торгівлі між Україною та Польщею, а стане ще й добрим прикладом вивчення досвіду та моделей залучення приватних та державних інвестицій у портову галузь», — зазначив в.о. голови Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький.

Поділитися...