Останні новини

Останні новини

Першим відновить роботу порт Чорноморськ, після нього – Одеський та Південний

Першим відновить роботу порт Чорноморськ, після нього – Одеський та Південний

Роботи з відновлення експорту українського зерна розпочнуться вже сьогодні. Першим відновлять роботу порту Чорноморськ, після нього – Одеського порту та «Південного». Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков на брифінгу у понеділок, передає «Укрінформ».

«Протягом найближчої доби ми будемо готові працювати по відновленню експорту агропродукції з наших портів. Ідеться про порт Чорноморськ — він буде перший. Потім буде Одеса і потім порт «Південний», — сказав Васьков.

У міністерстві сподіваються, що перше відправлення буде здійснене протягом цього тижня. Протягом двох тижнів Україна буде технічного готова експортувати агропродукцію з усіх трьох портів, відзначив заступник міністра.

Захід і вихід суден до українських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який буде супроводжуватись судном лідирування. В понеділок ДП «Адміністрація морських портів» повідомила, що розпочинає прийом заявок на формування караванів. Їх можна подати на електронну пошту АМПУ або телефоном.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі договір, який передбачає часткове розблокування українських морських портів для експорту зерна. Дзеркальний документ підписано між Росією, Туреччиною та ООН.Згідно з домовленостями, для проходу торгового флоту до портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» частково розмінують акваторію.

Повне розмінування проводитися не буде – суднам забезпечать тільки вузький фарватер. Знаходження у цих портах інших суден, крім тих, які мають транспортувати зерно, пов’язані з ним харчові продукти та добрива, не передбачається. Український флот та берегова охорона забезпечуватимуть прохід суден у міжнародні води.

Поділитися...