Останні новини

Останні новини

Одеський припортовий завод зупиняє роботу

Одеський припортовий завод зупиняє роботу

Одеський припортовий завод (ОПЗ) заявив про зупинку своєї діяльності. Спроби стабілізувати роботу підприємства провалилися. Про це написав перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуріков у Facebook у вихідні.

За словами керівництва «вікно можливостей» для стабілізації заводу закрилося»

За словами чиновника, більш немає ніяких можливостей стабілізувати та налагодити роботу заводу. Він також вказав на технічний стан заводу, назвавши його «найгіршим за останні роки». І як варіант порятунку підприємства заступник директора ОПЗ називає його приватизацію.

«Нажаль… Залишу три крапки без продовження та не буду писати довгий пост чому і хто винен. Факт, що «вікно можливостей» для стабілізації заводу зачинилось. Кожна нова влада робить однакові помилки намагаючись видавити з заводу все що можливо, а зважаючи що з 2004-го влада тільки деградує то сьогоднішні технічний стан заводу найгірший за останні роки. Але сподіваюсь, що тепер, коли немає з чого гріти руки, котрі нічого не брали, то є шанс провести приватизацію», — написав заступник директора ОПЗ.

“Посилання в наказі йде на лист компанії “Одесагаз”, у якому заводу пропонується здійснити зупинення 22 вересня на підставі наявної заборгованості за розподіл природного газу”, – уточнив Щуріков.

Він стверджує, що керівництво ОПЗ відмовляється від спроб переговорів з “Одесагазом”, а також тричі проігнорувало пропозиції постачальника давальницької сировини – ТОВ “Агро Газ Трейдінг” (АГТ) – приєднатися до таких переговорів.

Щуріков зазначив, що на сьогодні виробництво карбаміду є нерентабельним через високу ціну газу і низькі ціни на карбамід та аміак, проте основною причиною нинішньої ситуації він вважає непрозорий конкурс з відбору нового давальника.

За його словами, рішення про зупинку заводу прийняло правління ОПЗ в суботу, 18 вересня. Серед причин зупинки виробництва Щуриков назвав переповнений склад карбаміду і занадто високу вартість сировини – природного газу.

Він також додав, що сподівається на приватизацію підприємства.

Раніше заступник голови Фонду держмайна (ФДМ) Тарас Єлейко відзначав, що ОПЗ може бути приватизований у 2022 році. За даними ФДМ, аукціон з продажу ОПЗ заплановано на квітень 2022 року.

Поділитися...