Останні новини

Останні новини

Офіційно: Україна планує розблокувати три морські порти

Офіційно: Україна планує розблокувати три морські порти

Експорт зерна з території України відбуватиметься через три порти, “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”, але Київ сподівається у майбутньому розширити їх.

Про це повідомив Суспільному народний депутат, член української делегації на “зернових” переговорах з Росією, Туреччиною та ООН Рустем Умєров.

“Експорт відбуватиметься через три порти: “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”, але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Всі рекомендації морських сил, збройних сил повинні бути дотримані. Є безпечні коридори, маршрути, які ми розробили спільно з військовими, і по цих маршрутах будуть проходити всі цивільні судна. …. І всі судна, які вільно можуть дотримуватися цих рекомендацій, можуть заходити до нас”, — розповів Умєров.

Він додав, що дотримання безпекових правил контролюватиме моніторингова група під егідою ООН, яка буде знаходитися в Стамбулі.

“Жодних російських суден в наших акваторіях не повинно бути. Ми не довіряємо їм. Навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН. Це країна-агресор, і поки вони не відійдуть до своїх кордонів, їм довіряти не можна”, – заявив нардеп. 

Він пояснив, що Київ розробив механізм, за якого діятиме моніторингова група. У неї буде мандат на перевірки суден, що заходять в українські порти, аби на них не було озброєння

Поділитися...