Останні новини

Останні новини

Одеські та миколаївські моряки планують перекриття доріг 25 січня

Одеські та миколаївські моряки планують перекриття доріг 25 січня

ГО «Українське об’єднання моряків» (Ukrainian Seafarers Union) збирає моряків 25 січня 2021 року на всеукраїнську акцію протесту проти корупції, яка знищує морську галузь в країні.

Цього дня в Одесі, Києві, Херсоні, Миколаєві, Ізмаїлі, Маріуполі, Очакові відбудуться мирні протести проти масштабної корупції в сфері дипломування моряків. Крім того, одеські та миколаївські моряки планують перекриття доріг.

До моряків приєднаються представники Портофлоту, яким також перекрили можливість отримання необхідних документів та влаштували масові звільнення.

Моряки-учасники протесту будуть виступати:

  • За відставку міністра інфраструктури Владислава Криклія і в.о. голови Держслужби морського та річкового транспорту Андрія Глазкова;
  • Проти корупційного злочинного угрупування на чолі з Віленом Шатворяном та Ігорем Щедровим, які мають великий вплив на пана Криклія та інших функціонерів морської галузі;
  • За розгляд та підтримку проєкту наказу Міністерства інфраструктури про спрощення системи дипломування моряків від 2 листопада 2020 року;
  • За ухвалення ВРУ проєкту Закону №3944, який вносить зміни до ст.51 Кодексу торговельного мореплавства України, щоб скасувати іспити для повторного підтвердження дійсності дипломів моряків зі схваленим стажем. Ця можливість передбачена в Міжнародній конвенції про підготовку моряків від 1978 року, яку Україна ратифікувала ще в 1996 році. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 29 липня 2020 року, але вже близько півроку комітет ВРУ з питань транспорту та інфраструктури відмовляється його розглядати.

Початок о 9:30. В Одесі точка збору – вул. Грушевського, 39е, звідки через годину учасники відправляться на перекриття траси Одеса-Київ. В інших містах точка збору – міська адміністрація.

Це не перша акція протесту, організована моряками. Зокрема, 14 грудня Ukrainian Seafarers Union провів мітинг «Моряки України проти корупції у сфері дипломування» під стінами Офісу Президента. Попереднього разу моряки виходили на мирну акцію протесту 23 жовтня, щоб розповісти у відкритому зверненні до Президента України Володимира Зеленського про головні проблеми, які роками не розв’язують, а лише погіршують морські чиновники.

13 жовтня в Одесі українські моряки вийшли на Марш морського протесту. Акція відбулася у день зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди в Одесі.

Поділитися...