Останні новини

Останні новини

Одеська міськрада підтримала звернення моряків щодо спрощення процедури дипломування

Одеська міськрада підтримала звернення моряків щодо спрощення процедури дипломування

Одеська міська рада на сесії у середу, 3 лютого, підтримала проект звернення на ім’я Президента України Володимира Зеленського, спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра інфраструктури Владислава Криклія і в.о. голови Морадміністрації Андрія Глазкова щодо спрощення процедури дипломування і сертифікації моряків.

Про це повідомила депутат міськради Ольга Квасницька.

«53 депутати підтримали ініціативу, яку підготували ми спільно з професіоналами морського транспорту і членами Морської палати України. Я вірю, що це стане вагомим аргументом для того, щоб Держава нарешті зробила перший крок назустріч українським морякам, в тому числі — до тих 40 тис. одеситів, які роблять величезний внесок у розвиток економіки Одеси! І я сподіваюся, що незабаром наші моряки зможуть спокійно піти в рейси, а не перекривати дороги, вимагаючи справедливості і захисту свого конституційного права на працю», — написала Квасницька у Facebook.

У зверненні містяться вимоги:

  • скасувати процедуру підтвердження морських дипломів для моряків, які мають підтверджений стаж;
  • вжити заходів щодо реалізації урядової постанови про передачу права оформлення морських документів ЦНАП.

«Про необхідність цих заходів я писала неодноразово. Підтвердження кваліфікації в Україні має відбуватися на тих же умовах, що і в інших країнах світу. А гроші моряків повинні йти на потреби їхніх сімей, а не в кишені зацікавлених осіб», — наголосила Квасницька.

Моряки і представники Портофлоту під егідою ГО «Українське об’єднання моряків» (Ukrainian Seafarers Union) минулого тижня провели в Одесі, Києві, Херсоні, Миколаєві, Ізмаїлі, Маріуполі та Очакові всеукраїнську акцію протесту проти корупції, яка знищує морську галузь в країні.

Учасники протестів вимагають відставки міністра інфраструктури України Владислава Криклія та в.о. голови Держслужби морського та річкового транспорту Андрія Глазкова. Крім цього, моряки вимагають організувати чесну роботу Державного реєстру документів моряків України, без впливу сторонніх осіб.

Це не перша акція протесту, організована моряками. Зокрема, 14 грудня Ukrainian Seafarers Union провів мітинг «Моряки України проти корупції у сфері дипломування» під стінами Офісу Президента. Попереднього разу моряки виходили на мирну акцію протесту 23 жовтня, щоб розповісти у відкритому зверненні до Президента України Володимира Зеленського про головні проблеми, які роками не розв’язують, а лише погіршують морські чиновники.

13 жовтня в Одесі українські моряки вийшли на Марш морського протесту. Акція відбулася у день зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди в Одесі.

Поділитися...