Останні новини

Останні новини

ОАСК ухвалив рішення у справі про ліквідацію ІПДМ

ОАСК ухвалив рішення у справі про ліквідацію ІПДМ

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) 23 червня ухвалив рішення, яким визнав протиправною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету міністрів від 19 серпня 2020 року №739 «Деякі питання підготовки та дипломування моряків», а також скасував накази Міністерства інфраструктури від 12 жовтня 2020 року №614 та від 17 жовтня 2001 року №693.

Рішення ухвалено за результатами розгляду по суті справи №640/31875/20 і фактично визнає протиправною ліквідацію Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ).

Як відзначили в суді, Кабінет міністрів і Міністерство інфраструктури під час розгляду справи не надали докази, які містять обґрунтування доцільності реформування існуючої системи державного управління у сфері дипломування моряків, а також дотримання принципу передбачуваності та прозорості державної регуляторної політики. Відповідачі не надали належне обґрунтування щодо неефективності існуючої системи державного управління у сфері дипломування моряків та її невідповідність чинному законодавству України, а отже не доведено необхідності реформування вказаної сфери саме у такий спосіб.

«Керуючись статтями 2, 5, 72-74, 77-78, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив: 1) Адміністративний позов – задовольнити; 2) Визнати протиправною і нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету міністрів від 19 серпня 2020 року №739 «Деякі питання підготовки та дипломування моряків». 3) Визнати протиправним і нечинним з моменту прийняття наказ Міністерства інфраструктури від 12 жовтня 2020 року №614 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту, Міністерства транспорту та зв’язку, Міністерства інфраструктури та втрату чинності наказу Міністерства транспорту від 17 жовтня 2001 року №693»; 4) Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства інфраструктури від 30 вересня 2020 року №591 «Про припинення шляхом ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», — ідеться у постанові ОАСК.

Також суд зобов’язав Кабінет міністрів і Міністерство інфраструктури за рахунок бюджетних асигнувань компенсувати позивачеві судові витрати у вигляді сплаченого державного мита в розмірі 840,8 грн і 1681,6 грн відповідно.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення — 23 червня 2021 року.

У травні Верховний Суд відхилив касаційні скарги Міністерства інфраструктури та Кабінету міністрів на рішення судів нижчих інстанцій про припинення ліквідації ІПДМ і передачі її функцій Морської адміністрації.

Раніше Шостий апеляційний суд Києва залишив в силі винесене в грудні 2020 року Окружним адміністративним судом рішення про припинення ліквідації ІПДМ і передачі її функцій Морській адміністрації. Рішення було винесено в якості забезпечення позову члена державної кваліфікаційної комісії (ДКК), капітана далекого плавання Миколи Мовчана до Кабінету міністрів і Міністерства інфраструктури.

У серпні 2020 року Міністерство інфраструктури запустило процес ліквідації ІПДМ та її представництв. З 22 листопада функції ІПДМ передані Морській адміністрації.

Поділитися...